ՀՀ պաշտպանության նախարարն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել
28 Սեպտեմբերի, 2020 08:41Սեպտեմբերի 28-ի վաղ առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել ՊՆ, ԶՈԻ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի հետ: Նախարարին է զեկուցվել արցախա-ադրբեջանական շփման գծում և Հայաստանի պետական սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրադրությունը։
Խորհրդակցության առանցքում էր ադրբեջանական կողմի սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրավիճակը։
Դավիթ Տոնոյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ հակառակորդի զսպման, նախահարձակ գործողությունների կազմաքանդող հակազդման և պաշտպանական բանակին անհրաժեշտ աջակցության ցուցաբերման վերաբերյալ։

Министр обороны РА провел оперативное совещание
28 Сентября, 2020 08:4128 сентября рано утром министр обороны РА Давид Тоноян провел оперативное совещание с руководящим составом МО, ВС и ГШ ВС. Министру было доложено об оперативной обстановке на арцахо-азербайджанской линии соприкосновения и на государственной границе Армении.
На совещании обсуждалась ситуация, созданная в результате военных действий, развязанных азербайджанской стороной.
Давид Тоноян дал соответствующие указания по сдерживанию противника, разрушительному противостоянию его наступательных действий и оказанию необходимой поддержки армии обороны.