16 Սեպտեմբերի, 2020 14:15Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու և հետագա սրացումները կանխելու նպատակով ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները ստիպված են եղել ձեռնարկել համապատասխան գործողություններ:
Հակառակորդի հերթական սադրանքի հետևանքով սեպտեմբերի 16-ին հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքում մահացու հրազենային և բեկորային վնասվածքներ է ստացել պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Հովիկ Նելսոնի Թամազյանը։
Ստեղծված իրավիճակի և սահմանային լարվածության աճի ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

16 Сентября, 2020 14:15Для подавления активности противника и предотвращения дальнейшей эскалации передовые подразделения ВС РА были вынуждены предпринять соответствующие меры.
В результате очередной провокации противника 16 сентября военнослужащий по контракту, младший сержант Овик Нельсонович Тамазян получил смертельные огнестрельные и осколочные ранения на военной позиции одной из воинских частей, расположенной на северо-восточном участке.
Ведется расследование для выяснения подробностей дела.
Министерство обороны Республики Армения разделяет горечь тяжелой утраты, выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего.
Вся ответственность за сложившуюся ситуацию и повышение пограничной напряженности лежит на военно-политическом руководстве Азербайджана.