Սոցիալական և առողջապահական երաշխիքների և արտոնությունների, դրանք ստանալու կարգի և անհրաժեշտ փաստաթղթերի մասին տեղեկատվություն ստանալու, սոցիալ-իրավական խորհրդատվության, ինչպես նաև դիմում-բողոքների և առաջարկությունների համար անհրաժեշտ է դիմել Սոցիալ-իրավական աջակցության և խորհրդատվության բաժին, որը մեկ պատուհանի սկզբունքով գործում է Գլխավոր վարչության առաջին հարկում (մուտքը՝ աջ կողմից):
Պետ՝ գ-տ Մ. Մկրտչյան, hեռ.՝ (010) 28-10-80, էլ. փոստ՝ martin.mkrtchyan@mil.am
Զոհված (մահացած) զինծառայողների ընտանիքների անդամներին և զինհաշմանդամներին օրենքով սահմանված փոխհատուցումների, աջակցության գումարների, օրենքով սահմանված դեպքերում տարեկան մեկ անգամ միանվագ դրամական օգնությունների, մարտական գործողությունների մասնակցի կարգավիճակը հավաստող վկայականի և տեղեկանքների, Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի շահառու հանդիսանալու կարգավիճակի որոշման և հատուցման գումարների ստացման գործընթացին առնչվող հարցերի դեպքում դիմել Սոցիալական ապահովության երաշխիքների և արտոնությունների իրավունքների տրամադրման բաժին:
Պետ՝ Ա. Հովսեփյան, հեռ.՝ 010-20-09-51; էլ. փոստ՝ aleksandr.hovsepyan@mil.am
Երկարամյա ծառայության, հաշմանդամության և կերակրողին կորցնելու դեպքում զինվորական կենսաթոշակների, պարգևավճարների նշանակման, վերահաշվարկման, կենսաթոշակառուի մահվան դեպքում` ընտանիքին թաղման նպաստի վճարման, կենսաթոշակի տեսակի և չափի վերաբերյալ տեղեկանքների, կենսաթոշակառուի վկայականների տրամադրման և կենսաթոշակային ոլորտին առնչվող այլ հարցերով դիմել Կենսաթոշակային ապահովման բաժին:
Պետ՝ Ա. Պետրոսյան, հեռ.՝ 010-28-74-43, էլ. փոստ՝ ashot.petrosyan@mil.am
Համապատասխան շահառուներին բնակարանի գնման վկայագրերի տրամադրման, անհատույց սեփականության իրավունքով բնակարանների տրամադրման գործընթացի կազմակերպման, ՀՀ ՊՆ համակարգի սպայական և ավագ ենթասպայական կազմի զինծառայողներին տրամադրվող մատչելի և արտոնյալ պայմաններով երկարաժամկետ հիփոթեքային վարկավորման ծրագրին և բնակարանային ապահովման ոլորտին առչվող այլ հարցերով դիմել Բնակարանային պայմանների բարելավման բաժին:
Պետ՝ Վ. Հարությունյան, հեռ.՝ 010-28-74-41, էլ. փոստի հասցե՝ soc.bnakbajin@mil.am; vahram.harutyunyan@mil.am
Ուշադրություն
Հակահամաճարակային անվտանգության կանոնների պահպանման նպատակով, հերթերից և կուտակումներից խուսափելու համար, խնդրում ենք նախքան ՀՀ ՊՆ զինծառայողների առողջապահական, սոցիալական պաշտպանության և վետերանների հարցերով գլխավոր վարչություն այցելելը զանգահարել նշված հեռախոսահամարներով և ձեռք բերել պայմանավորվածություն այցի օրվա և ժամի մասին: Այցելելիս կրել դիմակ և պահպանել սոցիալական հեռավորություն:

15 September, 2020 17:51
The social security department of the servicemen of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia was reorganized into the department for health, social security and veterans of the servicemen of the RA Ministry of Defence, which operates in c. Yerevan, address: Babayan 4.
To get information about the social and medical guarantees and privileges, procedure for obtaining them and necessary documents, for social-legal advice, as well as for application-complaints and suggestions, it is necessary to apply to the social-legal assistance and consultation department, which operates on the first floor of the general department on the principle of one window (entrance from the right).
Head: M. Mkrtchyan, tel .: (010) 28-10-80, e-mail: martin.mkrtchyan@mil.am
In case of the compensations defined by the law to the members of the families of the killed (deceased) servicemen and disabled servicemen, support amounts, one-time financial assistance once a year in cases prescribed by the law, certificate and reference confirming the status of a combatant, in case of determining the status of being a beneficiary of the servicemen’s insurance fund and for the issues related to the process of receiving compensation amounts, it is necessary to apply to the department of providing social security guarantees and rights for privileges.
Head: A. Hovsepyan, tel.: 010-20-09-51, e-mail: aleksandr.hovsepyan@mil.am
If you have any questions related to the long-term service, disability, assignment and recalculation of the military pensions, bonuses in case of loss of breadwinner, references on the payment of the burial allowance to the family, on the type and amount of pension in case of death of the pensioner, for issues related to the granting of the pensioner’s references and other issues related to the pension sphere, it is necessary to apply to the pension department.
Head: A. Petrosyan, tel.: 010-28-74-43, e-mail: ashot.petrosyan@mil.am
If you have any questions related to the granting of the apartment purchase certificates, organization of the process of granting apartments with the right of the gratuitous ownership, for other issues related to the program of long-term mortgage lending on affordable and privileged terms and housing, it is necessary to apply to the housing improvement department.
Head: V. Harutyunyan, tel.: 010-28-74-41, e-mail: soc.bnakbajin@mil.am; vahram.harutyunyan@mil.am
Attention!
In order to comply with the anti-epidemic safety rules, avoid queues and crowds, before visiting the department for health, social security and veterans of the servicemen of the RA Ministry of Defence, please call the mentioned phone numbers and agree on the day and time of the visit. Wear a mask while visiting and maintain social distance.