9 Սեպտեմբերի, 2020 16:10
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին և ռազմական կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկուն:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Վիշնևսկուն Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք։
Կարևորելով պաշտպանության բնագավառում հայ-լեհական համագործակցությունը՝ պաշտպանության նախարարը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ, չնայած համավարակով պայմանավորված սահմանափակումներին, սեպտեմբերի սկզբից կողմերի ջանքերի շնորհիվ հնարավոր է դարձել վերսկսել հայ-լեհական երկկողմ ռազմական համագործակցության 2020թ․ պլանով նախատեսված միջոցառումները։ Դեսպան Չեպլակն իր հերթին հայտնել է համագործակցության զարգացման ուղղությամբ լեհական կողմի պատրաստակամությունը։ Կողմերը պայմանավորվել են համագործակցության դինամիկան վերականգնելու ուղղությամբ։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է նաև տարածաշրջանում զարգացող անվտանգային խնդիրները։

Министр обороны РА принял посла Польши
9 Сентября, 2020 16:109 сентября министр обороны РА Давид Тоноян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Польша в РА Павла Чеплака и военного атташе, полковника Войцеха Вишневского.
Министр обороны поздравил полковника Вишневского с началом его миссии в Армении и пожелал плодотворной работы.
Обозначив важность армяно-польского сотрудничества в оборонной сфере, министр обороны с удовлетворением отметил, что, несмотря на ограничения, обусловленные эпидемией, усилиями сторон с начала сентября стало возможным возобновление мероприятий, предусмотренных Планом армяно-польского двустороннего военного сотрудничества на 2020 г. Посол Чеплак в свою очередь выразил готовность польской стороны к развитию сотрудничества. Стороны договорились восстановить динамику сотрудничества.