Հանդիպում ԶԱՍՊ և ՎՀ գլխավոր վարչությունում
27 Օգոստոսի, 2020 20:56Oգոստոսի 27-ին ՀՀ ՊՆ զինծառայողների առողջապահական, սոցիալական պաշտպանության և վետերանների հարցերով գլխավոր վարչության պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ներկայացուցիչներին:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են նորաստեղծ ՀՀ ՊՆ ԶԱՍՊ և ՎՀ գլխավոր վարչության կառուցվածքը, գործառույթները, քննարկվել ԿԽՄԿ մանդատի շրջանակներում գլխավոր վարչության գործառույթներից բխող ուղղություններով համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները ներկայացրել են անհայտ կորածների ընտանիքի անդամների սոցիալական վիճակի բարելավմանն ուղղված վերջին տարիներին իրականացված աջակցության ծրագրերը, ընդգծել այս ուղղությամբ Պաշտպանության նախարարության հետ ջանքերի համադրման կարևորությունը:
Երկուստեք կարևորվել է նաև արդեն իսկ հաստատված համագործակցության շրջանակներում իրականացվող միջոցառումների շարունակականության ապահովումը և ձեռք բերված արդյունքների ամրապնդումը:

Встреча в Главном управлении по вопросам здравоохранения, социальной защиты и ветеранов
27 Августа, 2020 20:5627 августа начальник главного управления по вопросам здравоохранения, социальной защиты и ветеранов МО РА, полковник Александр Аветисян принял представителей Международного комитета красного креста в РА.
В ходе встречи была представлена структура и функции созданного Главного управления по вопросам здравоохранения, социальной защиты и ветеранов МО РА, обсуждены возможности расширения сотрудничества по направлениям, вытекающим из функций Главного управления в рамках мандата МККК.
Представители МККК представили программы помощи, реализованные в последние годы для улучшения социального положения членов семей пропавших без вести, и подчеркнули важность сопоставления усилий в этом направлении с Министерством обороны.
С обеих сторон была обозначена важность обеспечения продолжительности мероприятий, реализуемых в рамках уже установленного сотрудничества, и закрепления достигнутых результатов.