Հանդիպում ԶԱՍՊ և ՎՀ գլխավոր վարչությունում
27 Օգոստոսի, 2020 20:56Oգոստոսի 27-ին ՀՀ ՊՆ զինծառայողների առողջապահական, սոցիալական պաշտպանության և վետերանների հարցերով գլխավոր վարչության պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ներկայացուցիչներին:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են նորաստեղծ ՀՀ ՊՆ ԶԱՍՊ և ՎՀ գլխավոր վարչության կառուցվածքը, գործառույթները, քննարկվել ԿԽՄԿ մանդատի շրջանակներում գլխավոր վարչության գործառույթներից բխող ուղղություններով համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները ներկայացրել են անհայտ կորածների ընտանիքի անդամների սոցիալական վիճակի բարելավմանն ուղղված վերջին տարիներին իրականացված աջակցության ծրագրերը, ընդգծել այս ուղղությամբ Պաշտպանության նախարարության հետ ջանքերի համադրման կարևորությունը:
Երկուստեք կարևորվել է նաև արդեն իսկ հաստատված համագործակցության շրջանակներում իրականացվող միջոցառումների շարունակականության ապահովումը և ձեռք բերված արդյունքների ամրապնդումը:

A meeting at the department for health, social protection and veterans
27 August, 2020 20:56The structure and functions of the newly established department for health, social protection and veterans of the RA Ministry of Defence were presented, the possibilities of expanding the cooperation in the directions arising from the functions of the department within the ICRC’s mandate were discussed during the meeting.
The ICRC representatives presented the assistance programs implemented in recent years to improve the social situation of the missing persons’ family members and stressed the importance of comparing the efforts with the Ministry of Defence in this direction.
Both sides noted the importance of ensuring the duration of the activities being carried out within the framework of the already approved cooperation and strengthening the results achieved.