ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը հետևել է զորավարժության ընթացքին
7 Օգոստոսի, 2020Օգոստոսի 7-ին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը հետևել է դեսանտագրոհային ստորաբաժանումների վարժանքներին: Հանրապետության հարավարևմտյան ուղղությամբ տեղակայված զորամիավորումներից մեկում անցկացվել է մարտավարական զորավարժություն դեսանտագրոհային ուժերի, ռազմական ավիացիայի, հրետանային, հրաձգային և մոտոհրաձգային ստորաբաժանումների ներգրավմամբ:
Սցենարի համաձայն, հակառակորդը գրավել է հայկական հենակետ և զբաղեցրել նպաստավոր պայմաններ առաջ շարժվելու համար: Հայկական ուժերն անցել են արագ հակագրոհի մի շարք ուղղություններից՝ ճնշելով հակառակորդին և սահմանված ժամկետից շուտ ազատագրել պայմանական գրավված դիրքը:
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը բարձր է գնահատել անձնակազմի պատրաստությունը և մարտունակությունը, ինչպես նաև համապատասխան ցուցումներ է տվել ստորաբաժանումների հրամանատարներին:

The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces followed the course of the military exercise
7 August, 2020 16:55On August 7, Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Lieutenant General Onik Gasparyan followed the course of the exercises of the airborne assault units. In one of the military formations located in the southwestern part of the republic, the tactical military exercise was conducted with the involvement of the airborne assault forces, military aviation, artillery, rifle and motorized rifle units.
According to the scenario, the opponent captured an Armenian base and created favorable conditions to move forward. The Armenian forces passed to a quick counterattack from a number of directions, pressuring the opponent and liberated the conditionally occupied position ahead of schedule.
The Chief of the General Staff of the Armed Forces highly assessed the personnel’s readiness and fighting capacity, as well as gave relevant instructions to the commanders of the units.