25 Հուլիսի, 2020 16:58
Հուլիսի 25-ին ՀՀ ՊՆ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանում տեղի է ունեցել 2019-2020 ուսումնական տարվա շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր արարողությունը:
Ռազմաուսումնական հաստատությունն ավարտելու կապակցությամբ ապագա սպաներին շնորհավորել և անվտանգ ծառայություն են մաղթել կրթօջախի ղեկավար կազմը, հրամանատարներն ու հյուրերը։
Նորընծա լեյտենանտները ստացել են սպայական դաշույններն ու ավարտական փաստաթղթերը՝ հայոց բանակի արժանի սպա ու ավագների արժանի հետնորդ դառնալու պարտավորությամբ:
Շնորհավորանքների ու բարեմաղթանքների կենտրոնում մեկ կարևոր իրողություն էր, որն արդեն տասնամյակներ շարունակ ցույց է տալիս հայկական զինված ուժերի դիմագիծը. սպաների պատրաստման հայկական դարբնոցները շարունակում են զինված ուժերը համալրել բանիմաց ու իրենց գործին լավագույնս տիրապետող սպաներով: Լեյտենանտների նոր հերթափոխը պատրաստ է ծառայության՝ անձնական օրինակով հայ զորականի պատիվն ու բարի համբավը բարձր պահելու պատրաստակամությամբ:

25 Июля, 2020 16:5825 июля в Военном авиационном университете имени Арменака Ханпериянца Министерства обороны РА состоялась торжественная выпускная церемония выпускников 2019-2020 учебного года.
Будущих офицеров поздравили с окончанием военного учебного заведения и пожелали безопасной службы руководящий состав, командиры и гости образовательного учреждения.
Выпускники получили офицерские кинжалы и дипломы об образовании с обязательством стать достойными офицерами и достойными потомками старших.
В центре поздравлений и наилучших пожеланий была одна важная реальность, которая на протяжении десятилетий демонстрирует облик армянских вооруженных сил. армянские кузницы по подготовке офицеров продолжают укомплектовывать вооруженные силы толковыми и хорошо владеющими своим делом офицерами. Новая смена лейтенантов готова к службе - с готоновстью на сввоем собственном примере высоко держать честь и хорошую репутацию армянских военных.