Ներկայացվել են խոցված անօդաչու թռչող սարքերի մնացորդները
21 Հուլիսի, 2020 18:18Հուլիսի 21-ին ՀՀ ՊՆ մարշալ Ա. Խանփերցյանի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանում ներկայացվել են վերջին օրերին ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների կողմից խոցված ադրբեջանական ԶՈՒ անօդաչու թռչող սարքերի մնացորդները։
Ռազմական ավիացիոն համալսարանի պետ, գեներալ-մայոր Դ. Բալայանը և ԶՈՒ ՀՕՊ զորքերի շտաբի պետ-վարչության պետի տեղակալ, գնդապետ Գ. Մովսեսյանը նշել են, որ վերջին օրերին ԶՈՒ ստորաբաժանումները հայ-ադրբեջանական սահմանին խոցել են ադրբեջանական 10 միավոր հարվածային, 1 ռազմավարական և 3 հետախուզական նշանակության անօդաչու թռչող սարքեր: ԱԹՍ-ների մնացորդները մանրակրկիտ կուսումնասիրվեն ՀՀ ԶՈՒ մասնագետների կողմից, դրանց կառավարման ծրագրերը և հակազդելու միջոցները ճշգրտելու համար կարվեն համապատասխան եզրակացություններ:

The remains of the hit UAVs were presented
21 July, 2020 18:18On July 21, the remains of the Azerbaijani UAVs hit by the units of the RA Armed Forces in recent days were presented in the Military Aviation University named after Marshal A. Khanperyants of the RA Ministry of Defence.
Head of the Military Aviation University, Major General D. Balayan and Chief of the staff of the anti-aircraft warfare troops of the Armed Forces- Deputy Head of the Department, Colonel G. Movsesyan noted that in recent days, the units of the Armed Forces have shot down 10 Azerbaijani striking UAVs, 1 strategic and 3 reconnaissance UAVs on the Armenian-Azerbaijani border. The remains of the UAVs will be thoroughly studied by the specialists of the RA Armed Forces, the appropriate conclusions will be made to specify their management programs and countermeasures.