Ներկայացվել են խոցված անօդաչու թռչող սարքերի մնացորդները
21 Հուլիսի, 2020 18:18Հուլիսի 21-ին ՀՀ ՊՆ մարշալ Ա. Խանփերցյանի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանում ներկայացվել են վերջին օրերին ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների կողմից խոցված ադրբեջանական ԶՈՒ անօդաչու թռչող սարքերի մնացորդները։
Ռազմական ավիացիոն համալսարանի պետ, գեներալ-մայոր Դ. Բալայանը և ԶՈՒ ՀՕՊ զորքերի շտաբի պետ-վարչության պետի տեղակալ, գնդապետ Գ. Մովսեսյանը նշել են, որ վերջին օրերին ԶՈՒ ստորաբաժանումները հայ-ադրբեջանական սահմանին խոցել են ադրբեջանական 10 միավոր հարվածային, 1 ռազմավարական և 3 հետախուզական նշանակության անօդաչու թռչող սարքեր: ԱԹՍ-ների մնացորդները մանրակրկիտ կուսումնասիրվեն ՀՀ ԶՈՒ մասնագետների կողմից, դրանց կառավարման ծրագրերը և հակազդելու միջոցները ճշգրտելու համար կարվեն համապատասխան եզրակացություններ:

Представлены обломки сбитых беспилотных летательных аппаратов
21 Июля, 2020 18:1821 июля в Военном авиационном университете МО РА имени маршала А. Ханферянца были представлены обломки сбитых в последние дни подразделениями вооруженных сил РА беспилотных летающих аппаратов азербайджанских ВС.
Начальник военного авиационного университета, генерал-майор Д. Балаян и начальник штаба войск ПВО ВС - заместитель начальника управления, полковник Г. Мовсесян отметили, что за последние дни подразделения ВС на армяно-азербайджанской границе сбили 10 единиц азербайджанских беспилотных летательных аппаратов ударного назначения, 1 стратегического и 3 разведывательного назначения. Обломки БПЛА будут тщательно изучены специалистами ВС РА, будут сделаны соответствующии выводы для уточнения их программ управления и средств противодействия.