Բրիտանական դեսպանատունը ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը տրամադրել է անհատական պաշտպանիչ միջոցներ
1 Հուլիսի, 2020 17:20Հայաստանի Հանրապետության և Միացյալ Թագավորության պաշտպանական համագործակցության ծրագրերի շրջանակում հուլիսի 1-ին Բրիտանական դեսպանատունը ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը տրամադրել է տեղական արտադրության անհատական պաշտպանիչ միջոցներ: Աջակցությունը տրամադրվել է համավարակի տարածման կանխարգելմանն աջակցելու նպատակով։
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար, դեսպան Դեյվիդ Մորանը և ՀՀ ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Սահակ Օհանյանը:
Դեսպան Դեյվիդ Մորանը ողջունել է կորոնավիրուսի համավարակի տարածման կանխարգելմանն ուղղված գլոբալ ջանքերին Հայաստանի մասնակցությունը և հույս հայտնել, որ նմանատիպ միջոցառումներով Միացյալ Թագավորության դեսպանությունը կարողանում է իր նպաստը բերել համավարակի տարածման ռիսկի նվազեցմանը նմանատիպ մարտահրավերների դեմ ակտիվ պայքարողների շրջանում:

Посольство Великобритании предоставило Министерству обороны РА средства индивидуальной защиты
1 Июля, 2020 17:201 июля в рамках программ сотрудничества в области обороны Республики Армения и Соединенного Королевства посольство Великобритании предоставило Министерству обороны РА средства индивидуальной защиты местного производства. Поддержка была оказана с целью предотвращения распространения инфекции.
На мероприятии присутствовали Временный Поверенный в делах Соединенного Королевства в Республике Армения, посол Дэвид Моран и начальник военно-медицинского управления Вооруженных сил РА, полковник Саак Оганян.
Посол Дэвид Моран приветствовал участие Армении в глобальных усилиях, направленных на предотвращение распространения эпидемии коронавируса и выразил надежду, что посольство Соединенного Королевства подобными мероприятиями сможет привнести свой вклад в снижение риска распространения инфекции среди тех, кто активно борется с подобными вызовами.