19 Հունիսի, 2020 19:10Հունիսի 19-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի և պաշտպանության բանակի հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի հետ։
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է ԱՀ պետական նախարարին պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև համատեղ իրականացվող ծրագրերի ընթացքը։ Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ում իրականացվող օրենքով ամրագրված զինծառայողների սոցիալական երաշխիքների ապահովման տարաբնույթ միջոցառումների, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետությունում դրանց ներդրման հնարավորությունների շուրջ։

19 Июня, 2020 19:1019 июня в административном комплексе МО РА прошла встреча министра обороны Давида Тонояна с государственным министром Республики Арцах Григорием Мартиросяном и командующим армией обороны Джалалом Арутюняном.
Давид Тоноян поздравил государственного министра Республики Арцах по случаю переназначения на должность.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, представляющие двусторонний интерес, а также ход реализации совместных программ. Собеседники обменялись мыслями о реализуемых в РА различных мероприятиях по обеспечению социальных гарантий военнослужащим, закрепленных законом, а также о возможностях их внедрения в Республике Арцах.