22 Մայիսի, 2020 16:55Դիմումներն անձամբ լրացնելու անհնարինությամբ պայմանավորված՝ վերոնշյալ քաղաքացիների համար դիմումների ընդունման գործընթացը կազմակերպվելու է առցանց տարբերակով՝ hhzk@mil.am էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
Քաղաքացիներն էլեկտրոնային տարբերակով պետք է լրացնեն ՀՀ կառավարության 2018թ. ապրիլի 12-ի N430-Ն որոշմամբ հաստատված դիմումի ձևը (Ձև 1)՝ հստակ նշելով ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության այն տարածքային ստորաբաժանումը, որտեղ հաշվառված է դիմողը, ազգանունը, անունը, հայրանունը, ամիս ամսաթիվը, ստորագրեն էլեկտրոնային տարբերակով (օրինակ՝ PAINT ծրագրի միջոցով ստեղծել համապատասխան ստորագրությունը և այն տեղադրել կից ներկայացվող դիմումի՝ ստորագրության համար նախատեսված միջակայքում):
Լրացված դիմումները՝ կից փաստաթղթերի լուսապատճենների հետ միասին պետք է մինչև հունիսի 1-ը ուղարկվեն hhzk@mil.am էլեկտրոնային փոստի հասցեին:
Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի հաշվի համարին (900018003401) փոխանցումները կարող են կատարվել էլեկտրոնային դրամապանակների միջոցով:

22 May, 2020 16:55The citizens must fill in the application form approved by the decision N430-N of April 12, 2018 of the Government of the Republic of Armenia in the electronic form clearly indicating the territorial subdivisions of the conscription and mobilization replenishment service of the Ministry of Defence, where the applicant is registered, last name, first name, father’s name, date. They must sign electronically (for example, use the PAINT program to create the appropriate signature and place it in the signature range of the attached application).
The filled-in applications, together with the photocopies of the attached documents, must be sent to hhzk@mil.am by June 1.
The transfers to the account (900018003401) of the Assessment and Testing Center can be made through e-wallets.