22 Մայիսի, 2020 16:55Դիմումներն անձամբ լրացնելու անհնարինությամբ պայմանավորված՝ վերոնշյալ քաղաքացիների համար դիմումների ընդունման գործընթացը կազմակերպվելու է առցանց տարբերակով՝ hhzk@mil.am էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
Քաղաքացիներն էլեկտրոնային տարբերակով պետք է լրացնեն ՀՀ կառավարության 2018թ. ապրիլի 12-ի N430-Ն որոշմամբ հաստատված դիմումի ձևը (Ձև 1)՝ հստակ նշելով ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության այն տարածքային ստորաբաժանումը, որտեղ հաշվառված է դիմողը, ազգանունը, անունը, հայրանունը, ամիս ամսաթիվը, ստորագրեն էլեկտրոնային տարբերակով (օրինակ՝ PAINT ծրագրի միջոցով ստեղծել համապատասխան ստորագրությունը և այն տեղադրել կից ներկայացվող դիմումի՝ ստորագրության համար նախատեսված միջակայքում):
Լրացված դիմումները՝ կից փաստաթղթերի լուսապատճենների հետ միասին պետք է մինչև հունիսի 1-ը ուղարկվեն hhzk@mil.am էլեկտրոնային փոստի հասցեին:
Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի հաշվի համարին (900018003401) փոխանցումները կարող են կատարվել էլեկտրոնային դրամապանակների միջոցով:

22 Мая, 2020 16:55Из-за невозможности заполнения заявок лично для этих граждан процесс принятия заявок будет организован онлайн через электронную почту hhzk@mil.am.
Граждане в электронном виде должны заполнить утвержденную постановлением Правительства N430 от 12 апреля 2018г. форму заявления (Форма 1), четко указав территориальное подразделение Призывного и мобилизационного пополнения МО РА по месту регистрации заявителя, его фамилия, имя, отчество, дату, подпись в электронном виде (например, с помощью программы Print создать соответствующую подпись и расположить ее в прикрепленном заявлении на месте, предназначенном для подписи).
Заполненные заявления с ксерокопиями документов до 1 июня должны быть отправлены на электронную почту hhzk@mil.am.
Переводы на номер счета Центра оценки и тестирования (900018003401) можно осуществлять через электронные кошельки.