30 Մարտի, 2020 17:49Վերջին օրերին, կապված Հայաստանի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածմամբ, մտահոգություններ են հնչում զինված ուժերում իրավիճակի վերահսկելիության, և առաջարկություններ՝ բանակը զորանոցային վիճակի բերելու վերաբերյալ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը գնահատում է հանրային տարբեր շրջանակների մտահոգությունն ու սրտացավությունը, այդուհանդերձ վստահեցնում, որ 24-ժամյա ռեժիմով գործադրում է անհրաժեշտ բոլոր ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսային վարակից հնարավորինս զերծ պահելու համար:
Համոզված ենք, որ Զինված ուժերն ի զորու է հաղթահարելու այս պանդեմիկ մարտահրավերը նույնպես և անշեղորեն իրականացնում է պետության սահմանների անձեռնմխելիության ապահովման իր առաքելությունը:

The announcement of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia
30 March, 2020 17:49In connection with the spread of the new coronavirus infection in the Republic of Armenia, the concerns have been raised over the past days about the control of the situation in the Armed Forces.
The Ministry of Defense of Armenia appreciates the concern and compassion of the various public circles, but assures that it works round the clock to exert the necessary efforts to prevent the penetration of the infection into the Armed Forces.
We are convinced that the Armed Forces are able to overcome this pandemic challenge and it fulfills its mission of ensuring the inviolability of the borders of the state.