30 Մարտի, 2020 17:49Վերջին օրերին, կապված Հայաստանի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածմամբ, մտահոգություններ են հնչում զինված ուժերում իրավիճակի վերահսկելիության, և առաջարկություններ՝ բանակը զորանոցային վիճակի բերելու վերաբերյալ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը գնահատում է հանրային տարբեր շրջանակների մտահոգությունն ու սրտացավությունը, այդուհանդերձ վստահեցնում, որ 24-ժամյա ռեժիմով գործադրում է անհրաժեշտ բոլոր ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսային վարակից հնարավորինս զերծ պահելու համար:
Համոզված ենք, որ Զինված ուժերն ի զորու է հաղթահարելու այս պանդեմիկ մարտահրավերը նույնպես և անշեղորեն իրականացնում է պետության սահմանների անձեռնմխելիության ապահովման իր առաքելությունը:

30 Марта, 2020 17:49В последние дни, в связи с распространением новой коронавирусной инфекции в Республике Армения, звучит обеспокоенность по поводу контроля ситуации в вооруженных силах, а также предложения по переводу армии на казарменное положение.
Министерство обороны РА ценит обеспокоенность и сердобольность разных общественных кругов, но уверяет, что в 24-часовом режиме прилагает все необходимые условия, чтобы максимально оградить вооруженные силы от коронавирусной инфекции.
Убеждены, что Вооруженные силы способны преодолеть также этот пандемический вызов, и неуклонно выполняют свою миссию по обеспечению неприкосновенности государственных границ.