26 Հուլիսի, 2018 18:35Հանդիպումը նպատակաուղղված էր ամերիկյան մասնագետների քառօրյա խորհրդատվական այցի արդյունքների ամփոփմանը և պաշտպանական բարեփոխումների գործընթացի ուղղությամբ խորհրդատվական աջակցության կարիքների ու հետագա անելիքների նախանշմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերում «Հրամանատրում առաջադրանքի միջոցով» ղեկավարման սկզբունքի ինստիտուցիոնալացման և առաջավոր փորձի ուսումնասիրման, ընդհանրացման ու տարածման կարողությունների զարգացման հարցերով կայացած աշխատանքային հանդիպումների արդյունքները, ընդգծվել է այս ուղղություններով շարունակական համագործակցության կարևորությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով հյուրերին հայկական կողմին ցուցաբերվող փորձագիտական աջակցության համար, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանը նշել է, որ չնայած համեմատաբար երիտասարդ լինելու հանգամանքին, ՀՀ զինված ուժերը մի շարք ոլորտներում կուտակել են բացառիկ փորձ և գիտելիքներ և պատրաստ են կիսել կուտակած փորձը միջազգային ասպարեզում գործընկեր զինված ուժերի հետ:

26 Июля, 2018 18:35Встреча имела целью подведение итогов четырехдневного консультативного визита американских специалистов и определение дальнейших шагов для процесса реформ сферы обороны.
В ходе встречи были обсуждены результаты рабочих встреч по институтонализации принципа командования «Отдание приказа посредством задания» и изучения передового опыта, по вопросам развития навыков по обобщению и распространению, была подчеркнута важность непрерывного сотрудничества по этим направлениям.
Генерал-майор Артак Давтян поблагодарил гостей за оказанную армянской стороне экспертную поддержку и отметил, что несмотря на то, что ВС РА относительно молоды, они накопили уникальный опыт и знания в ряде областей и готовы поделиться накопленным опытом с вооруженными силами международных партнеров.