ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի աշխատանքային այցը ՊԲ
5 Հունիսի, 2018 18:02ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի ուղեկցությամբ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը այցելել է առաջնագծի մի շարք ուղղություններ, մասնակցել բանակի հրամանատարության ներգրավմամբ անցկացված դաշտային երթի պլանով նախատեսված միջոցառումներին:
Իրականացված աշխատանքների ընթացքում ճշգրտվել են փոխգործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու զարգացման հեռանկարները, քննարկվել հավանական հակառակորդի հնարավոր գործողություններն ու դրանց համարժեք արձագանքելու առավել արդյունավետ տարբերակները:
Արտակ Դավթյանը բարձր է գնահատել ՊԲ-ի մարտական պատրաստականության արդի մակարդակն ու ռազմատեխնիկական հնարավորությունների զարգացմանն ուղղված հետևողական քայլերը և հավաստիացրել, որ ՀՀ պաշտպանական ոլորտի պատասխանատուները այսուհետ ևս գործուն աջակցություն կցուցաբերեն ՊԲ-ի մարտական ներուժի հետագա կատարելագործման հարցերում:
Շրջայցի ավարտին հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի պատասխանատուները հստակեցրել են երկկողմ համագործակցության համատեքստում նախատեսված առաջիկա անելիքները:

Chief of General Staff pays visit to Defence Army
5 June, 2018 18:02Accompanied by NKR Defence Army Commander Lt. Gen. Levon Mnatsakanyan, Maj. Gen. Davtyan visited a number of directions of the front line, attended in field actions involving the army command.
Current issues of the cooperation and future development, as well as the most effective options of retaliating the actions of the adversary were discussed.
Maj. Gen Davtyan praised the Defence Army's current level of combat readiness and the consistent steps that are taken to develop the military-technical capacities, and assured that the top officials of the Republic of Armenia defence sector will continue to actively support the efforts to further improve the Defence Army's military potential.
At the end of the tour, the chiefs of the armed forces of the two Armenian republics specified the upcoming events planned under the bilateral cooperation.