ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի աշխատանքային այցը ՊԲ
5 Հունիսի, 2018 18:02ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի ուղեկցությամբ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը այցելել է առաջնագծի մի շարք ուղղություններ, մասնակցել բանակի հրամանատարության ներգրավմամբ անցկացված դաշտային երթի պլանով նախատեսված միջոցառումներին:
Իրականացված աշխատանքների ընթացքում ճշգրտվել են փոխգործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու զարգացման հեռանկարները, քննարկվել հավանական հակառակորդի հնարավոր գործողություններն ու դրանց համարժեք արձագանքելու առավել արդյունավետ տարբերակները:
Արտակ Դավթյանը բարձր է գնահատել ՊԲ-ի մարտական պատրաստականության արդի մակարդակն ու ռազմատեխնիկական հնարավորությունների զարգացմանն ուղղված հետևողական քայլերը և հավաստիացրել, որ ՀՀ պաշտպանական ոլորտի պատասխանատուները այսուհետ ևս գործուն աջակցություն կցուցաբերեն ՊԲ-ի մարտական ներուժի հետագա կատարելագործման հարցերում:
Շրջայցի ավարտին հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի պատասխանատուները հստակեցրել են երկկողմ համագործակցության համատեքստում նախատեսված առաջիկա անելիքները:

Рабочий визит начальника Генштаба ВС РА в Армию обороны Республики Арцах
5 Июня, 2018 18:02В сопровождении министра обороны Республики Арцах, командующего АО генерал-лейтенанта Левона Мнацаканяна начальник Генерального штаба ВС РА посетил линию фронта по ряду направлений, принял участие в мероприятиях, предусмотренных планом полевого марша, проведенного с вовлечением командования Армии.
В ходе осуществленных работ были уточнены текущие задачи и перспективы развития, обсуждены возможные действия вероятного противника и наиболее эффективные варианты адекватного реагирования.
Артак Давтян высоко оценил последовательные шаги по повышению уровня боеготовности Армии обороны и развития военно-технических возможностей и заверил, что ответственные представители оборонной сферы РА и далее будут продолжать оказывать действенную поддержку дальнейшему совершенствованию боевого потенциала Армии обороны.
По окончании обхода ответственные лица ВС двух армянских республик также уточнили предстоящие задачи в контексте двустороннего сотрудничества.