ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ
25 Մայիսի, 2018 18:48Մայիսի 25-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը:
Նիստին քննարկվել են մարտական հերթապահության կազմակերպման ընթացքը, առկա խնդիրներն ու լուծման ուղիները:
Հաշվետու զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ-ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Տիրան Խաչատրյանը: Ընդհանուր առմամբ հաշվետու և հարակից զեկույցներում մատնանշվել է, որ մարտական ծառայությունն արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով շարունակվել են մարտական հենակետերի լրակահավորման, տեխնիկական նոր հնարավորությունների ներդրմանն ուղղված աշխատանքները:
Ամփոփելով կոլեգիայի նիստը՝ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը առաջիկա անելիքների վերաբերյալ առաջադրել է որոշակի խնդիրներ, տվել հանձնարարականներ:

В административном комплексе МО РА состоялось заседание коллегии при Министре обороны РА
25 Мая, 2018 18:4825 мая в административном комплексе МО РА состоялось очередное заседание коллегии при Министре обороны РА.
На заседании обсуждался процесс организации боевого дежурства, существующие проблемы и пути решения.
С отчетным докладом выступил начальник оперативного управления Генштаба ВС РА - заместитель начальника Генштаба генерал-майор Тиран Хачатрян.
В целом, в отчетных и сопутствующих докладах указывалось, что с целью эффективной организации боевой службы продолжались работы, направленные на обустройство боевых опорных пунктов
и внедрение новых технических возможностей.
Подводя итоги заседания коллегии, Министр обороны Давит Тоноян предложил определенные задачи относительно ближайших дел и дал поручения.