Սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ArmHiTec-2018» միջազգային ցուցահանդես
28 Մարտի, 2018 14:07Ցուցահանդեսը նպատակ ունի ներկայացնել սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների բնագավառում հայկական կազմակերպությունների նվաճումները և երկխոսության արդյունավետ հարթակ դառնալ մասնակից երկրների զինվորականների, գիտական և գործարար շրջանակների միջև, ինչպես նաև խթանել միջազգային համագործակցության հետագա ընդլայնումը:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում նախատեսված է հարուստ գիտագործնական ծրագիր, մասնավորապես, անցկացվելու է ռուս-հայկական կլոր սեղան ՌԴ ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական (տեխնիկական) համագործակցության հարցերով կոլեգիայի խորհրդի և ՀՀ շահագրգիռ նախարարությունների, գերատեսչությունների, ձեռնարկությունների, կազմակերպությունների համատեղ նիստի ձևաչափով և երկրորդ հայ-ռուսական ռազմարդյունաբերական կոնֆերանսը, ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական կոմիտեին կից գործարար խորհրդի հերթական նիստը և այլ միջոցառումներ:
«Երևան էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրի ավելի քան 1500 մ2 տարածքում ցուցադրվելու են սպառազինության և ռազմական նշանակության արտադրանքի նորագույն նմուշներ՝ կապի միջոցներ, օպտիկաէլեկտրոնային սարքավորումներ, ռոբոտատեխնիկական համալիրներ և այլն:
Ցուցահանդեսին իրենց տաղավարներով մասնակցելու են 34 հայկական և ավելի քան 30 կազմակերպություն 14 երկրից, այդ թվում` ռուսաստանյան «Ռոսոբորոնէքսպորտ», «Կոնցեռն ՎԿՈ «Ալմազ-Անտեյ», «ՆՊԿ «ՈՒրալվագոնզավոդ», «ՌՍԿ «ՄԻԳ» բաժնետիրական ընկերությունները, հնդկական «ԲԵԼ» և «ԼԱՐՍԵՆ&ՏՈՒԲՌՈ» ընկերությունները, ինչպես նաև ընկերություններ Գերմանիայից, Իտալիայից, Ֆրանսիայից, Չինաստանից և այլ երկրներից: Բացի թվարկածներից, ևս 30 արտերկրյա ընկերությունների ներկայացուցիչներ ժամանելու են իրենց արտադրատեսակները ներկայացնելու և գործարար կապեր հաստատելու նպատակով:
Ցուցահանդեսին և վերը նշված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով ժամանելու են ավելի քան 10 երկրների պետական պատվիրակություններ Հունաստանից, Հնդկաստանից, Ռուսաստանի Դաշնությունից, Բելառուսից, Ղազախստանից և այլ երկրներից: Մասնակցելու է նաև ՀԱՊԿ-ի պատվիրակությունը:

Международная выставка вооружения и оборонных технологий «ArmHiTec»
28 Марта, 2018 14:07Выставка имеет целью представить достижения армянских организаций в области вооружения и оборонных технологий и стать площадкой для продуктивного диалога между военными, научными и деловыми кругами стран-участников, а также послужит стимулом к дальнейшему расширению международного сотрудничества.
В рамках выставки запланирована богатая научно-практическая программа, в частности, будут проведены круглый столСовета коллегии Военно-промышленной комиссии РФ по вопросам военно-экономического (технического) сотрудничества ОДКБ и представителей заинтересованных министерств, ведомств, предприятий и организаций военно-промышленного комплекса Республики Армения в формате совместного заседания и вторая Российско-Армянская военно-промышленная конференция, очередное заседание Делового совета при Межгосударственном комитете по военно-экономическому сотрудничеству ОДКБ и другие мероприятия.
На площади более чем полторы тысячи квадратных метров выставочного комплекса «ЕреванЭКСПО» будут представлены новейшие образцы вооружения и продукции военного значения – средстав связи, оптико-электронное оборудование, робототехнические комплексы и др.
На выставке будут представлены своими павильонами 34 армянских и более 30 организаций из 14 стран, в том числе – российские «Рособоронэкспорт», «Концерн ВКО «Алмаз-Антей», «НПК«Уралвагонзавод», «РСК «МИГ», индийские компании «БЕЛ» и «ЛАРСЕН&ТУБРО», а также компании из Германии, Италии, Франции, Китая и других стран. Помимо упомянутых, преставители еще 30 иностранных компаний прибудут с целью представления своей продукции и установления деловых связей.
Для участия в выставке и в вышеупомянутых мероприятиях прибудут государственные делегации более чем из 10 стран – из Греции, Индии, Российской Федерации, Беларуси, Казахстана и других стран. Будет участвовать также делегация ОДКБ.