Բարձր է գնահատվել ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԵԽ երևանյան գրասենյակի համագործակցությունը
21 Մարտի, 2018 11:30Մարտի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների քաղաքականության և համագործակցության դեպարտամենտի ղեկավար Միխայիլ Լոբովին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպայի խորհրդի կողմից իրականացվող «Զինված ուժերում մարդու իրավունքների եվրոպական չափանիշների կիրառման ամրապնդումը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում կատարված աշխատանքներն ու նախատեսվող միջոցառումները:
Կողմերը բարձր են գնահատել ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի համագործակցությունն ու կարևորել հետագա համագործակցության շարունակականությունը՝ զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության կարողությունների տեսանկյունից:

Cooperation between Ministry of Defence and CoE Yerevan Office praised
21 March, 2018 11:30Armenian Defence Minister Vigen Sargsyan received on 21 March Mikhail Lobov, the head of the Council of Europe Human Rights Policy and Cooperation Department.
The parties discussed the activities carried out under the European Council's programme called "Strengthening the Application of European Human Rights Standards in the Armed Forces in Armenia" and the planned activities.
They praised the cooperation between the Armenian Ministry of Defence and the Yerevan office of the Council of Europe and emphasised the importance of further cooperation with regard to human rights protection in the armed forces.