Բարձր է գնահատվել ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԵԽ երևանյան գրասենյակի համագործակցությունը
21 Մարտի, 2018 11:30Մարտի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների քաղաքականության և համագործակցության դեպարտամենտի ղեկավար Միխայիլ Լոբովին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպայի խորհրդի կողմից իրականացվող «Զինված ուժերում մարդու իրավունքների եվրոպական չափանիշների կիրառման ամրապնդումը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում կատարված աշխատանքներն ու նախատեսվող միջոցառումները:
Կողմերը բարձր են գնահատել ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի համագործակցությունն ու կարևորել հետագա համագործակցության շարունակականությունը՝ զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության կարողությունների տեսանկյունից:

Сотрудничество между Министерством обороны РА и Ереванским офисом СЕ высоко оценено
21 Марта, 2018 11:3021 марта министр обороны РА Виген Саргсян принял главу Департамента политики в области прав человека и сотрудничества Совета Европы Михаила Лобова.
В ходе встречи стороны обсудили работы, проводимые в рамках программы Совета Европы «Укрепление применения европейских стандартов в области прав человека в вооруженных силах Армении» и запланированные мероприятия.
Стороны высоко оценили сотрудничество между Министерством обороны РА и Ереванским офисом Совета Европы и подчеркнули важность продолжения дальнейшего сотрудничества в области возможностей защиты прав человека в вооруженных силах.