Պարգևատրվել են մարտական հերթապահություն իրականացնելիս առանձնապես աչքի ընկած ժամկետային զինծառայողները
27 Հունվարի, 2018 11:21Հանրապետության Նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանը հունվարի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու Արարատյան հայրապետական թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Սարգիս եկեղեցում մասնակցել է Սուրբ Սարգիս զորավարի տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, որը տեղի է ունեցել թեմի առաջնորդական փոխանորդ գերաշնորհ Տ. Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանի հանդիսապետությամբ:
Միջոցառման շրջանակներում զինծառայողների, նրանց ընտանիքի անդամների, երիտասարդների, հրավիրյալների և հավատացյալ ժողովրդի մասնակցությամբ տրված Ս.Պատարագի ավարտին եկեղեցում կատարվել է սահմանային գծում մարտական հերթապահություն իրականացնելիս առանձնապես աչքի ընկած պարտադիր ժամկետային զինծառայողների օրհնություն՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից բերված Ս.Սարգսի մասունքակիր աջով:
Այնուհետև առաջնորդարանի դահլիճում տեղի է ունեցել մարտական հերթապահություն իրականացնելիս առանձնապես աչքի ընկած քսաներկու զինծառայողների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը: Զինծառայողները Արարատյան թեմի կողմից պարգևատրվել են Սուրբ Սարգիս զորավարի խորհրդանշական խաչ-զարդապատկերներով:

27 January, 2018 11:21Armenian President and Supreme Commander-in-Chief Serzh Sargsyan, accompanied by Defence Minister Vigen Sargsyan and Yerevan Mayor Taron Margaryan attended on January 27 the solemn event dedicated to St. Sargis held at the St. Sargis church in Yerevan. The ceremony was conducted by Archbishop Navasard Kchoyan.
At the end of the Holy Liturgy with the participation of servicemen, their family members, youth, invitees and believers, a blessing of conscripts who were distinguished while performing combat duty on the border line took place at the church with the remnant of St. Sargis that was brought from the Mother See of Holy Echmiatsin.
Then, a solemn ceremony of awarding the distinguished 22 servicemen was held in the hall of the church. The servicemen were rewarded by the Ararat Diocese with symbolic crosses of St. Sargis.