Տեղի է ունեցել Մոնթե Մելքոնյանի անվան նոր կրթահամալիրի պաշտոնական բացման արարողությունը
21 Նոյեմբերի, 2017 19:41Վարժարանի բացման արարողությունը նվիրվել է Հայաստանի ազգային հերոս, Արցախի հերոս Մոնթե Մելքոնյանի ծննդյան հոբելյանին. նոյեմբերի 25-ին լրանում է նրա ծննդյան 60-րդ տարեդարձը:
Վարժարանի զինվորական գծով փոխտնօրենի զեկույցն ընդունելուց և միջոցառման կապակցությամբ ելույթները լսելուց հետո, Նախագահը պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի, ԱԱԽ անդամների և հյուրերի հետ դիտել է կրթահամալիրի սաների հանդիսավոր քայլերթը: Վարժարանի տարածքում տեղի է ունեցել նաև Մոնթե Մելքոնյանի արձանի բացման արարողությունը: Բացման պատիվը տրվել է վարժարանի շրջանավարտ Վահագն Ասատրյանին և վարժարանի ներկայիս սան Դավիթ Անդրեասյանին:
Միջոցառման շրջանակներում տեղի է ունեցել վարժարանի 80 առաջին կուրսեցիների խոստման արարողությունը, որից հետո հատուկ նշանակության ջոկատի մարտիկների հետ միասին վարժարանի սաները ցուցադրել են «Ճանապարհ դեպի բարձունք» անվանած իրենց մարտական հնարքները:
Հանրապետության Նախագահը հյուրերի հետ միասին շրջայց է կատարել վարժարանում, ծանոթացել ուսումնառության և վարժարանի սաների կենցաղավարության համար ստեղծված պայմաններին, ինչպես նաև ներկա գտնվել վարժարանում Թումո-բանակ համագործակցությամբ ստեղծված Թումոյի լսարանի բացմանը:
Միջոցառումն ավարտվել է տոնական համերգով և հրավառությամբ:
Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի պաշտոնական բացման արարողության ժամանակ Հանրապետության Նախագահը հանդես է եկել ելույթով:

21 November, 2017 19:41The ceremony was devoted to the birthday of Armenian national hero and Artsakh hero Monte Melkonian: he would have turned 60 on November 25.
After accepting the school’s deputy military director’s report, the president, accompanied by Defence Minister Vigen Sargsyan, National Security Council members and guests, watched the school students’ solemn march. The event continued by an opening ceremony of Monte Melkonian's monument in the territory of the school. Vahagn Asatryan, a graduate of the school, and David Andreasyan, currently a student of the school, were given the honour to open the monument.
During the event, a pledge ceremony by school’s 80 freshmen was held, followed by the "Road to Heights" show of skills performed by the school students and servicemen of the special squad. President Sargsyan was joined with the event guests to tour the school and learn the conditions in which the school’s students study and live. He then attended the opening of the Tumo Room, set up in assistance with Tumo.