ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Միջազգային բանակային խաղեր 2017»-ի բացման հանդիսավոր արարողությանը
29 Հուլիսի, 2017 20:37«Միջազգային բանակային խաղեր 2017»-ն անց է կացվում 5 երկրների` Ռուսասատանի, Ադրբեջանի, Ղազախստանի, Բելառուսի և Չինաստանի 21 զորավարժարաններում։
Բացման արարողությանը ներկա է գտնվել նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը։ Հայկական բանակի թիմն այս ռազմական մրցումներում ներկայացված է 75 հոգանոց խմբով։ Հայ զինծառայողներն իրենց ուժերը կչափեն «Տանկային բիաթլոն» մարզաձևում, զուգահեռաբար իրենց հմտությունները կստուգեն սակրավորները, հետախույզներն ու դիպուկահարները։ Առաջին անգամ խաղերին մասնակցում են Իսրայելը, Սիրիան, Ուզբեկստանը և Մարոկոն։ Միջազգային բանակային խաղերը կտևեն մինչև օգոստոսի 12-ը, իսկ օգոստոսի 5-ին մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում կհայտարարվի նաև Հայստանի օր, որի ընթացքում կհնչեն հայկական երգն ու պարը, կներկայացվի հայկական մշակույթը։

29 July, 2017 20:37The third International Army Games, with participation of 4000 military personnel from 28 countries, started near Moscow on July 29.
The games will be held in 21 polygons of five countries: Russia, Azerbaijan, Kazakhstan, Belarus and China.
Armenian Defence Minister Vigen Sargsyan was also present at the opening ceremony. The Armenian Army is represented by a 75-member team in this competition. The Armenian servicemen will compete in the tank biathlon, as well as in the competitions of sappers, scouts and snipers. Israel, Syria, Uzbekistan and Morocco will compete in the games for the first time. The games will be held until August 12. On August 5, the day of Armenia will be held in Alabino polygon near Moscow to feature Armenian songs and dances.