ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
1 Նոյեմբերի, 2016 18:01ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 1-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում և ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, ընդգծել է, որ վերջին շաբաթների ընթացքում Ադրբեջանը պարբերաբար լարվածություն է ստեղծում շփման գծում` ավելացնելով կրակոցների քանակը և մեծացնելով կիրառվող զենքերի տրամաչափը: Վերոնշյալ սադրանքներին հայկական զինված ուժերը պատասխանում են միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում` հավատարիմ մնալով որդեգրած զսպման մարտավարությանը:
Դեսպան Կասպրչիկն իր հերթին նշել է, որ ԵԱՀԿ անձնական ներկայացուցչի գրասենյակը շարունակական աշխատանքներ է իրականացնում շփման գծում լարվածության նվազման նպատակով և հույս հայտնել, որ առաջիկայում կհաջողվի առաջընթաց գրանցել վերոնշյալ ուղղությամբ:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia received the personal representative of the president of the OSCE
1 November, 2016 18:01On November 1st, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan met with the personal representative of the acting president of the OSCE, Andjey Kasprchik at the administrative complex of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
During the meeting, the Minister of Defense presented the current situation on the line of contact between Armenian and Azerbaijani forces, and noted that Azerbaijan has periodically raised tensions on the front line over the past several weeks, increasing the rate of fire and the caliber of weapons used. The Armed Forces of Armenia answer these provocations only if strictly necessary, remaining loyal to adopted strategy of restraint.
Ambassador Kasprchik in turn noted that the office of the personal representative of the OSCE is working to reduce tensions on the line of contact, and that progress is expected in this regard, in the near future.