13 Սեպտեմբերի, 2016 17:39Ֆորումի ընթացքում ՀՀ ՊՆ աշխատանքային խումբը ներկայացրել է իր նվաճումները հեռավար ուսուցման բնագավառում: Ֆորումի շրջանակում անցկացված Հեռավար ուսուցման դասընթացների մրցույթ-ցուցադրությանը ներկայացված ՀՀ զինված ուժերի անձնակազմի համար մշակված հեռավար ուսուցման դասընթացի ծրագիրը նվաճել է առաջին պատվավոր մրցանակը: Մրցույթ-ցուցադրության 11 մասնակիցներ թվում են եղել ՆԱՏՕ-ի անդամ-երկրները՝ ԱՄՆ-ն, Ֆինլանդիան, Թուրքիան, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի կառույցները՝ ՆԱՏՕ-ի դպրոցը, ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջը և այլն։
Ներկայումս ՀՀ ՊՆ աշխատանքային խումբը համագործակցության աշխատանքներ է տանում ինչպես ՆԱՏՕ-ի վերափոխումների հրամանատարության, «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» կոնսորցիումի հետ։ Հեռավար ուսուցման ծրագրերի մշակման գործընթացին իր աջակցությունն է ցուցաբերում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը։
Միջազգային մրցույթում լավագույնը ճանաչված հեռավար ուսուցման դասընթացի ծրագիրն արդեն իսկ ներդրված է ՀՀ ԶՈւ անձնակազմի կրթական և ուսումնական ծրագրերում:

The distance learning program designed for servicemen of the Armed Forces of the Republic of Armenia is considered the best in the world
13 September, 2016 17:39During the forum, the working group from the Ministry of Defense of the Republic of Armenia presented its achievements in distance learning. The distance learning program designed for servicemen of the Armed Forces of the Republic of Armenia took firm place in the presentation-competition that took place during the forum. Among the 11 participants in the competition were, NATO member states, the US, Finland, Turkey, as well as NATO institutions such as the NATO school, the NATO Defense College, etc.
Currently, the working group of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia is cooperating with the "Partnership for Peace" consortium of the NATO reform command. Aid for the distance learning program is obtained from OSCE Yerevan.
The distance learning program that took first place is already being implemented in the education and academic programs of the staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia.