ՀՀ ԶՈՒ բարձրաստիճան 10 սպա արձակվել է պահեստազոր
9 Օգոստոսի, 2016 08:43ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող կադրային բարեփոխումների շրջանակում ՀՀ ԶՈՒ պահեստազոր են արձակվել 10 բարձրաստիճան սպաներ:
ՀՀ պաշպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով ՀՀ զինված ուժերի կայացման գործում ներդրած ավանդի, ինչպես նաև երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի իրավունք ձեռք բերելու և ՀՀ ԶՈՒ պահեստազոր արձակվելու կապակցությամբ գնդապետեր Ռաֆիկ Բեգլարյանը, Ավետիք Հարությունյանը, Կարեն Սարգսյանը, Արթուր Ղազարյանը, Գառնիկ Բարսեղյանը, Մկրտիչ Գաբրիելյանը, Սերյոժա Տավարածյանը, Արթուր Առուստամյանը, Ստանիսլավ Հովհաննիսյանը, Վարդան Խաչատրյանը պարգևատրվել են անվանական սպայական դաշույներով:

Ten High-ranking Officers Have Been Released to the Reserve Forces
9 August, 2016 08:43As part of the human resources reforms taking place in the Armed Forces of the Republic of Armenia, 10 high ranking officers have been released.
As per the command by the Minister of Defense of the Republic of Armenia, and in honor of their receipt of pensions and release in the reserve forces, Colonels Rafik Beglaryan, Avetik Harutyunyan, Karen Sargsyan, Artur Ghazaryan, Garnik Barseghyan, Mkrtich Gabrielyan, Seryozha Tavaratsyan, Arthur Arustamyan, Stanislav Hovhannisyan, and Vardan Khachatryan were awarded with personalized officer daggers, in accordance to traditions of the Armed Forces of the Republic of Armenia.