«Աջակցենք մեր պաշտպաններին»
28 Հունիսի, 2016 19:01«Վերադարձ Հայաստան», «Արար» հիմնադրամների և «Սահման» հասարակական կազմակերպության «Աջակցենք մեր պաշտպաններին» համատեղ նախաձեռնության շրջանակում հունիսի 28-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում զինված ուժերին են փոխանցվել վերակենդանացման շարժական երկու համալիրներ:
Ռազմական բժշկության ժամանակակից չափորոշիչներին համապատասխանող համալիրները կփոխանցվեն առաջնագծում շուրջօրյա մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերին՝ դաշտային պայմաններում զինծառայողների բուժսպասարկումը լիարժեք ապահովելու համար:
«Աջակցենք մեր պաշտպաններին» նախաձեռնության շրջանակներում մարդասիրական օգնություն է ցուցաբերվում նաև մարտական գործողությունների ընթացքում վիրավորված զինծառայողներին և զոհված զինծառայողների ընտանիքներին:

"Lets Help our Protectors"
28 June, 2016 19:01Through the "Lets Help our Protects" joint initiative of the "Repat Armenia," and "ARAR" foundations and "Sahman" NGO, two mobile reanimation facilities have been transferred to the Minister of Defense of the Republic of Armenia on June 28th.
The facilities, which comply with modern standards of military medical practice, will be sent to military bases that carry out 24 hour border surveillance in order to provide soldiers with medical services in remote areas.
Through the "Lets Help our Protectors" initiative, humanitarian is being provided to the families of servicemen who were wounded or killed as a result of combat operations.