2 Մայիսի, 2016 09:08Մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտվել է հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ցուցաբերել են զսպվածություն և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

2 May, 2016 09:08The RA AF frontline subdivisions have exercised restraint, retaliated only in cases of strict necessity, and confidently pursue monitoring the situation on the border.
In accordance with the situational report conveyed by the NKR DA, on the night of April 30 – May 1, the enemy continued violating the oral agreement on ceasefire, whilst attacking with 60mm, 82mm and 120mm mortars, as well as various types of grenade launchers.
In consequence of the enemy’s violation of the oral agreement on ceasefire, DA serviceman Ashot Zohrabyan (born in 1991), serving on the eastern section (Martuni) of the border, was fatally wounded.
The DA frontline subdivisions applied measures adequate to the developments of the operative situation, in order to
suppress enemy activities.
The RA Ministry of Defence extends its condolences to the family members, relatives and brothers in arms of Ashot Zohrabyan, and share their grief.