9 Ապրիլի, 2016 14:47Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին ընդունել է ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը: Հանդիպմանը, որին մասնակցել է ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, քննարկվել վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից ԼՂՀ-ի դեմ սանձազերծված լայնածավալ ագրեսիայի հետ կապված խնդիրներ: Երկուստեք կարևորվել է սերտ համագործակցության ընդլայնումը և խորացումը` որպես Հայաստանի և Արցախի պաշտպանունակության ամրապնդման եւ տարածաշրջանում կայունության պահպանման առանցքային գործոն:
Հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցության և գործողությունների համադրման շրջանակում Արցախ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է նաև ՊԲ հրամկազմի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են արցախա-ադրբեջանական սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակը, փոխգործակցության շրջանակում պլանների ճշգրտման խնդիրները և առաջնահերթ անելիքները, որոնց վերաբերյալ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հայտնել է իր նկատառումները:

9 Апреля, 2016 14:47Министра обороны Республики Армения Сейрана Оганяна принял президент НКР Бако Саакян.
В ходе встречи, в которой принял участие министр обороны НКР Левон Мнацаканян, обсуждались вопросы, связанные с развязанной Азербайджаном в последние дни широкомасштабной агрессией против НКР. Стороны подчеркнули важность расширения и углубления тесного сотрудничества – как стержневого фактора укрепления обороноспособности Армении и Арцаха, а также стабильности региона.
В рамках взаимодействия и согласованности действий двух армянских республик в ходе рабочей поездки в Арцах Сейран Оганян встретился также с комсоставом Армии обороны. Обсуждалась оперативная ситуация в арцахско-азербайджанской пограничной зоне, уточнение планов в рамках взаимодействия и приоритетные планы, относительно которых глава оборонного ведомства РА высказал свои соображения.