ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցչին
24 Փետրվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը փետրվարի 24-ին ընդունել է հակամարտությունների հարցերով ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Գիեդրիուս Չեկուոլիսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Ս.Կապինոսը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ընթացքը, ինչպես նաև պաշտպանական ոլորտում ԵԱՀԿ-ի հետ համագործակցության ընթացիկ խնդիրներ:
Հյուրերի խնդրանքով Դ.Տոնոյանը ներկայացրել է նաև շփման գծում տիրող իրավիճակը: Երկուստեք կարևորվել են հրադադարի ռեժիմի պահպանումը և շփման գծում վստահության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը:

24 February, 2011 00:00On February 24 ARM First Deputy Minister of Defence Davit Tonoyan Received the Delegation Headed by OSCE President’s Special Representative on Conflict Issues, Ambassador Giedriuch Chequolis.
Head of the OSCE Yerevan office, ambassador S. Kapinus was also present at the meeting. During the meeting, they discussed the NKR conflict settlement process, as well as the current cooperation issues with the OSCE in the defence sector.
By the request of the guests, Mr. Tonoyan also talked about the current situation in the contact line. The importance of preserving the armistice regime, as well as the efforts for confidence building on the contact line were mutually understood.