ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցչին
24 Փետրվարի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը փետրվարի 24-ին ընդունել է հակամարտությունների հարցերով ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Գիեդրիուս Չեկուոլիսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Ս.Կապինոսը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ընթացքը, ինչպես նաև պաշտպանական ոլորտում ԵԱՀԿ-ի հետ համագործակցության ընթացիկ խնդիրներ:
Հյուրերի խնդրանքով Դ.Տոնոյանը ներկայացրել է նաև շփման գծում տիրող իրավիճակը: Երկուստեք կարևորվել են հրադադարի ռեժիմի պահպանումը և շփման գծում վստահության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը:

1-ый замминистра обороны РА Давит Тоноян принял специального представителя председателя ОБСЕ
24 Февраля, 2011 00:0024-го февраля 1-ый заместитель министра обороны РА Давит Тоноян принял делегацию, возглавляемую специальным представителем действующего председателя ОБСЕ по конфликтам, послом Гиедриусом Чекуолисом.
На встрече участвовал также руководитель ереванского офиса ОБСЕ, посол С.Капинос.
В ходе встречи были обсуждены ход урегулирования Нагорно-Карабахского конфликта, а также текущие вопросы, связанные с сотрудничеством ОБСЕ в оборонной сфере.
По просьбе гостей Д.Тоноян представил также ситуацию на линии соприкосновения. Обе стороны отметили важность сохранения режима прекращения огня и приложения усилий, направленные на укрепление доверия на линии соприкосновения.