Օպերատիվ հավաք պաշտպանության նախարարությունում
21 Փետրվարի, 2011 00:00Փետրվարի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում մեկնարկել է ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը:
Բացման խոսքով հանդես է եկել պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Դասախոսություններով ու ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, արտաքին գործերի նախարար Էդուարդ Նալբանդյանը, զինվորական դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, ինչպես նաև բարձրագույն սպայակազմի ներկայացուցիչներ:
Օպերատիվ հավաքը, որի նպատակն է բարձրացնել և կատարելագործել օպերատիվ շտաբների սպաների գիտելիքները ռազմավարության և օպերատիվ արվեստի բնագավառներում, տևելու է մինչև փետրվարի 24-ը:

Operative Gathering at the Ministry of Defence
21 February, 2011 00:00On February 21 the operative gathering of ARM Armed Forces launched at the ARM Ministry of Defence.
Minister of Defence Seyran Ohanyan made an opening speech. ARM Prime Minister Tigran Sargsyan, Secretary of National Security Arthur Baghdasaryan, Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandyan, Military Prosecutor Gevorg Kostanyan, as well as representatives from higher officer staff also made speeches and read lectures.
The gathering that is going to last until February 24 is aimed at increasing and improving the knowledge of operative staff officers in the spheres of strategic and operative art.