Օպերատիվ հավաք պաշտպանության նախարարությունում
21 Փետրվարի, 2011 00:00Փետրվարի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում մեկնարկել է ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը:
Բացման խոսքով հանդես է եկել պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Դասախոսություններով ու ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, արտաքին գործերի նախարար Էդուարդ Նալբանդյանը, զինվորական դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, ինչպես նաև բարձրագույն սպայակազմի ներկայացուցիչներ:
Օպերատիվ հավաքը, որի նպատակն է բարձրացնել և կատարելագործել օպերատիվ շտաբների սպաների գիտելիքները ռազմավարության և օպերատիվ արվեստի բնագավառներում, տևելու է մինչև փետրվարի 24-ը:

Оперативний сбор в Министерстве обороны
21 Февраля, 2011 00:0021-го февраля в Министерстве обороны РА стартовало оперативное собрание руководящего состава вооруженных сил РА. На открытии с речью выступил министр обороны Сейран Оганян.
На открытии с речью выступил министр обороны Сейран Оганян.
Лекциями и докладами выступили премьер министр Тигран Саркисян, секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян, министр иностранных дел Эдвард Налбандян, военный прокурор Геворг Костанян, а также представители высшего офицерского состава.
Оперативное собрание, целью которого является повышение и усовершенствование знаний офицеров оперативных штабов в сферах стратегии и оперативного искусства, продлится до 24-го февраля.