20 Մայիսի, 2015 00:00
Սահմանված կարգի համաձայն` ամեն ամիս ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կազմակերպվում է քաղաքացիների ընդունելություն:
Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է նախապես ցուցակագրված մի խումբ քաղաքացիների: Ընդունելությանը մասնակցող ազատամարտիկների, զինծառայողների ընտանիքների անդամների, զոհվածների հարազատների՝ պաշտպանության նախարարին ուղղված դիմումներն ու հարցերը բազմաբնույթ են և առավելապես վերաբերում են սոցիալական, ֆինանսական ու իրավական ոլորտներին: Ծանոթանալով ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիների խնդիրներին և նրանց դիմումներին, լսելով պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների պարզաբանումներն ու դիտարկումները` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնարարեց քննարկել և համապատասխան լուծում տալ բոլոր դիմում-խնդրանքներին: Քաղաքացիների հերթական ընդունելությանը մասնակցում էր նաև հունվարի 29-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական իսնտիտուտում պտտաձողի վրա կախված վիճակում հայտնաբերված կուրսանտ Հայկազ Բարսեղյանի հայրը` Արկադի Բարսեղյանը, ով պաշտպանության նախարարի մոտ էր եկել դեպքի կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի մասին անձամբ նախարարից արժանահավատ տեղեկություններ ստանալու նպատակով: Ընդունելության ավարտին ներկայացնելով հանդիպման արդյունքները` Արկադի Բարսեղյանը համոզմունք է հայտնել, որ պաշտպանության նախարարի հետևողականության շնորհիվ որդու սպանության հետ առնչություն ունեցող որևէ մեկն անպատիժ չի մնալու:

Прием граждан в министерстве обороны РА
Согласно установленному порядку, ежемесячно в административном комплексе МО РА организуется прием граждан. 20-го мая министр обороны РА С.М.Оганян принял группу граждан, предварительно записавшихся на прием.
Заявления и вопросы к министру обороны от участвующих в приеме ветеранов карабахской войны (азатамартиков – «бойцов за свободу»), членов семей военнослужащих, родных погибших носили самый разный характер и преимущественно касались социальной, финансовой и правовой сфер. Ознакомившись с проблемами участвующих в приеме граждан и их заявлениями и выслушав разъяснения и соображения руководителей соответствующих подразделений, министр обороны РА Сейран Оганян поручил обсудить и дать соответствующее решение всем заявлениям-просьбам.В числе пришедших на прием был также отец обнаруженного 29 января с.г. повешенным на турнике курсанта Военного института МО РА имени Вагзена Саркисяна Айказа Барсегяна Аркадий Барсегян, который пришел к министру обороны для того, чтобы лично от министра получить достоверные сведения о возбужденном в связи с происшествием уголовном деле. Говоря об итогах встречи, Аркадий Барсегян выразил уверенность в том, что благодаря последовательности министра обороны ни один из причастных к убийству его сына не останется безнаказанным.