20 Մայիսի, 2015 00:00
Սահմանված կարգի համաձայն` ամեն ամիս ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կազմակերպվում է քաղաքացիների ընդունելություն:
Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է նախապես ցուցակագրված մի խումբ քաղաքացիների: Ընդունելությանը մասնակցող ազատամարտիկների, զինծառայողների ընտանիքների անդամների, զոհվածների հարազատների՝ պաշտպանության նախարարին ուղղված դիմումներն ու հարցերը բազմաբնույթ են և առավելապես վերաբերում են սոցիալական, ֆինանսական ու իրավական ոլորտներին: Ծանոթանալով ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիների խնդիրներին և նրանց դիմումներին, լսելով պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների պարզաբանումներն ու դիտարկումները` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնարարեց քննարկել և համապատասխան լուծում տալ բոլոր դիմում-խնդրանքներին: Քաղաքացիների հերթական ընդունելությանը մասնակցում էր նաև հունվարի 29-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական իսնտիտուտում պտտաձողի վրա կախված վիճակում հայտնաբերված կուրսանտ Հայկազ Բարսեղյանի հայրը` Արկադի Բարսեղյանը, ով պաշտպանության նախարարի մոտ էր եկել դեպքի կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի մասին անձամբ նախարարից արժանահավատ տեղեկություններ ստանալու նպատակով: Ընդունելության ավարտին ներկայացնելով հանդիպման արդյունքները` Արկադի Բարսեղյանը համոզմունք է հայտնել, որ պաշտպանության նախարարի հետևողականության շնորհիվ որդու սպանության հետ առնչություն ունեցող որևէ մեկն անպատիժ չի մնալու:

20 May, 2015 00:00In accordance with the procedure established by the Minister of Defence, every month a citizens reception is organized.
On May 20, Defense Minister Seyran Ohanyan received several pre-registered citizens – freedom fighters, servicemen’s family members, relatives of fallen freedom fighters – and inquired about their problems. Mostly the citizens were concerned with social, legal and other issues.After getting acquainted with the issues of the citizens and the matters of their concern, and hearing the observations of responsible entities, Defence Minister Seyran Ohanyan instructed to consider and give appropriate solutions for all requests and applications.
The reception of citizens was also attended by Arkadi Barseghyan, father of Haykaz Barseghyan – cadet of the ARM MoD Military Institute after V.Sargsyan who was found hanged on January 29 – who addressed the Minister of Defense in person to obtain reliable information on the ongoing criminal case. At the end of the meeting, Arkadi Barseghyan expressed confidence that, under the Defense Minister’s supervision, those responsible for his son’s murder will not remain unpunished.