«Համատեղ ձգտում 2011» զորավարժության պլանավորման համաժողով
25 Հունվարի, 2011 00:00Հունվարի 25-ին Երևանում իր աշխատանքները սկսեց ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության կողմից կազմակերպվող «Համատեղ ձգտում 2011» զորավարժության պլանավորման համաժողովը:
Հունվարի 25-ին Երևանում իր աշխատանքները սկսեց ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության կողմից կազմակերպվող «Համատեղ ձգտում 2011» զորավարժության պլանավորման համաժողովը:
«Համատեղ ձգտում» ամենամյա զորավարժության նպատակն է բարձրացնել մասնակից երկրների զինված ուժերի փոխգործակցության մակարդակը կապի, ռադիո սարքավորումների և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների շահագործման բնագավառում: Զորավարժության պլանավորման երևանյան համաժողովին մասնակցում են 38 երկրների շուրջ 250 պատվիրակներ:
Համաժողովին բացման ելույթով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Սկսելով իր ելույթը` Դ.Տոնոյանը նախ դատապարտել է Մոսկվայում հունվարի 24-ին տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունը, այնուհետև անդրադարձել համաժողովի աշխատանքներին և արդյունավետ աշխատանք մաղթել մասնակիցներին: Համաժողովն իր աշխատանքները շարունակելու է մինչև հունվարի 28-ը:

Planning Congress for the “Combined Endeavour 2011” Military Exercise
25 January, 2011 00:00On 25 January, 2011 the planning congress for the “Combined Endeavour 2011” military exercise organized by the US European Command started its work in Yerevan.
On 25 January, 2011 the planning congress for the “Combined Endeavour 2011” military exercise organized by the US European Command started its work in Yerevan.
The objective of the annual “Combined Endeavour 2011” military exercise is to increase the level of interaction between the Armed Forces of the participant countries in the spheres of communication, radio equipment, and information technologies. About 250 delegates from 38 countries participate in the Yerevan planning congress.
At the congress Deputy ARM Minister of Defence Davit Tonoyan made an opening speech. Starting his speech Mr. Tonoyan firs condemned the terrorist activities in Moscow on January 24. Then he talked about the work of the congress and wished them effective work.