«Համատեղ ձգտում 2011» զորավարժության պլանավորման համաժողով
25 Հունվարի, 2011 00:00Հունվարի 25-ին Երևանում իր աշխատանքները սկսեց ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության կողմից կազմակերպվող «Համատեղ ձգտում 2011» զորավարժության պլանավորման համաժողովը:
Հունվարի 25-ին Երևանում իր աշխատանքները սկսեց ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության կողմից կազմակերպվող «Համատեղ ձգտում 2011» զորավարժության պլանավորման համաժողովը:
«Համատեղ ձգտում» ամենամյա զորավարժության նպատակն է բարձրացնել մասնակից երկրների զինված ուժերի փոխգործակցության մակարդակը կապի, ռադիո սարքավորումների և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների շահագործման բնագավառում: Զորավարժության պլանավորման երևանյան համաժողովին մասնակցում են 38 երկրների շուրջ 250 պատվիրակներ:
Համաժողովին բացման ելույթով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Սկսելով իր ելույթը` Դ.Տոնոյանը նախ դատապարտել է Մոսկվայում հունվարի 24-ին տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունը, այնուհետև անդրադարձել համաժողովի աշխատանքներին և արդյունավետ աշխատանք մաղթել մասնակիցներին: Համաժողովն իր աշխատանքները շարունակելու է մինչև հունվարի 28-ը:

Конференция по планированию учений “Совместное стремление 2011”
25 Января, 2011 00:0025-го января в Ереване начала работы конференция по планированию организованных европейским командованием США учений “Совместное стремление 2011”.
25-го января в Ереване начала работы конференция по планированию организованных европейским командованием США учений “Совместное стремление 2011”.
Целью ежегодных учений “Совместное стремление” является повышение уровня взаимодействия вооруженных сил стран-участниц в сфере эксплуатации средств связи, радио и информационных технологий. На ереванской конференции по планированию учений участвуют около 250 делегатов из 38 стран.
На открытии конференции с речью выступил 1-ый заместитель министра обороны РА Давит Тоноян. В начале своего выступления Д.Тоноян осудил произошедший в Москве 24-го января террористический акт, затем перешел к работам конференции и пожелал участникам плодотворной работы.