ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Լիբանան
11 Ապրիլի, 2015 00:00Ապրիլի 11-ին պաշտոնական այցով Լիբանանի Հանրապետություն է մեկնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումները Լիբանանի վարչապետ Թամամ Սալամի, փոխվարչապետ, ազգային պաշտպանության նախարար Սամիր Մոքբելի և զինված ուժերի հրամանատար, գեներալ Ժան Քահվաժիի հետ:
Այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելելու է նաև ՄԱԿ-ի ՅՈՒՆԻՖԻԼ առաքելության կազմում ընդգրկված հայ խաղաղապահներին և հանդիպելու է առաքելության մասնակցող ուժերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Լուչիանո Պորտոլանոյի հետ:
Նախատեսվում են նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումները Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա Կաթողիկոսի և Լիբանանում գործող հայկական եկեղեցիների հոգևոր առաջնորդների, լիբանանահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

The delegation headed by the ARM Minister of Defence has departed for Lebanon
11 April, 2015 00:00Today, the delegation headed by ARM Defence Minister Seyran Ohanyan has departed for Lebanon.
During their visit, the ARM Defence Minister is expected to meet with Lebanese Prime Minister Tammam Salam, Deputy Prime Minister and Minister of Defence Samir Makbel, and Commander of the Lebanese Armed Forces, General Jean Kahwaji.
The ARM Minister of Defence will also visit the Armenian peacekeepers involved in the UNIFIL Mission, as well as Force Commander and the Head of Mission of the UNIFIL, Major-General Luciano Portolano.
Encounters are also anticipated amongst Aram I, Head of the Catholicosate of the Great House of Cilicia, the representatives of the Armenian-Lebanese community and the Spiritual Leaders of Armenian churches in Lebanon.