19 Մարտի, 2015 00:00Մարտի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ԱՄՆ-ի Պաշտպանական ազգային համալսարանի տեխնոլոգիաների և ազգային անվտանգության քաղաքականության կենտրոնի փոխտնօրեն, անվտանգային քաղաքագիտության դոկտոր Ջեյմս Քիգլին:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի խորհրդական-Ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտի պետ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր, գեներալ-մայոր Հայկ Քոթանջյանը և Ինստիտուտի պետի տեղակալ-Վերլուծական կենտրոնի պետ, պատմական գիտությունների թեկնածու Բենիամին Պողոսյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ՊՆ Դ. Կանայանի անվան Ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտի հենքի վրա 2015 թ.-ին մեկնարկելիք Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի ստեղծման նախապատրաստական աշխատանքները:
Սեյրան Օհանյանը գոհունակություն է հայտնել Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի ստեղծման ուղղությամբ կատարված աշխատանքների արդյունքներից և կարևորել է պաշտպանության նախարարության շուրջ միջգերատեսչական անվտանգային ներուժի համախմբումը:

Meeting in the administrative complex of the ARM Ministry of Defense
19 March, 2015 00:00On March 18, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received Doctor of Political Science James Kiglin, Deputy Director of the Center for Technology and National Security Policy of the US National Defense University.
The meeting was also attended by Major-General Hayk Kotanjyan, academic and political advisor to the ARM Defense Minister, Head of the Institute for National Strategic Studies (INSS) in Yerevan, Chairman of the Political Science Association of Armenia, as well as Benjamin Poghosyan, Deputy Head of INSS, Head of Analytical Centre and Candidate of Historical Sciences.
During the meeting, discussions were held on preparation works for the creation of the National Defense Research University in 2015, based in the ARM MoD D.Kanayan National Strategic Research Institute.
Seyran Ohanyan expressed satisfaction at the results of implemented works leading to the creation of the National Defense Research University and emphasized on the importance of potential inter-agency security unification.