ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցում է միջազգային համաժողովին
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանի գլխավորած պատվիրակությունը ս․թ․ փետրվարի 23-ից 25-ը մասնակցում է ԱՄՆ Վաշինգտոն քաղաքում անցկացվող Բարեվարքության ամրապնդման թեմայով համաժողովին։ Միջոցառումը կազմակերպվել է ԱՄՆ պաշտպանության դեպարտամենտի և ՆԱՏՕ-ի Բարեվարքության ամրապնդման նախաձեռնության համատեղ ուժերով։
Մասնակիցների թվում են ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը, դեսպաններ, դիվանագետներ, պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների տեղակալներ, բարձրաստիճան զինվորականներ, միջազգային կազմակերպությունների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ, անկախ փորձագետներ։ Համաժողովի առաջին օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալը հանդես է եկել ելույթով, որի ընթացքում ներկայացվել են ՀՀ ՊՆ կողմից Բարեվարքության ամրապնդման իրականացման և, մասնավորապես, ինքնագնահատման գործընթացը, այդ հայեցակարգի ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող գործունեությունը, հակակոռուպցիոն ռազմավարությունների նախագծերը, ակնկալվող ինստիտուցիոնալ մոտեցումները, ինչպես նաև՝ մասնակցող երկրներին առաջարկություններ են ներկայացվել Բարեվարքության ամրապնդման հայեցակարգի զարգացման ու դրա տարածման վերաբերյալ։ ՆԱՏՕ-ի ներկայացուցիչները դրական են գնահատել և շնորհակալություն հայտնել Արա Նազարյանին անկեղծ ու կառուցողական ելույթի և պատվիրակության ակտիվ մասնակցության համար։ Պատվիրակության անդամներն ակտիվորեն ընդգրկված են եղել նաև համաժողովի սինդիկատային խմբերի քննակումներին։ Պատվիրակության վերադարձից հետո համաժողովի արդյունքները կամփոփվեն և կմշակվի Բարեվարքության ամրապնդմանն ուղղված ինստիտուցիոնալ և համակարգային մոտեցումների փաթեթ։

The ARM MOD Delegation participates in the international conference
From February 23 to 25, the delegation headed by Deputy Defence Minister Ara Nazaryan took part in the conference held in Washington D.C., aimed at discussing strengthening strategies for building integrity. The event was organized through joint efforts of the US Defense Department and NATO’s initiative for strengthening building integrity.
The conference was attended by the NATO Deputy Secretary General, ambassadors, diplomats, Deputy Defence Ministers, high-ranking military officers, representatives of international organizations and the civil society, as well as independent experts. On the first day of the conference, the ARM Deputy Minister of Defence held a speech presenting the ongoing activities carried out by the ARM Ministry of Defence aimed at strengthening building integrity. He also introduced the projects of anti-corruption strategies and expected institutional approaches and delivered suggestions on the spread and enhancement of building integrity. The NATO representatives appreciated and thanked Ara Nazaryan for his constructive speech, as well as for the active participation of his delegation. The delegation members were also strongly involved in the discussions with the conference syndicate groups. After the return of the delegation, a document on institutional and systematic approaches on the improvement of building integrity will be developed.