Տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի 2014թ. ամփոփիչ նիստը
18 Դեկտեմբերի, 2014 00:00
ՊՆ վարչական համալիրում դեկտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը` հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բացման խոսքում նշել է, որ գերիների հայրենադարձման առումով 2014թ. եղել է լարված աշխատանքային տարի: Նախարարը փաստել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մշտապես ակտիվ ու նախաձեռնող է գերիներին հայրենադարձելու և անհայտ կորածների ընտանիքներին օգնություն ցուցաբերելու հարցում: Հանդիպման ընթացքում հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են 2014թ. ընթացքում իրականացված միջոցառումներն ու ծրագրերը, հանդես եկել առաջարկություններով: Նախանշվել են նաև 2015 թվականի աշխատանքային հիմնական ուղղությունները: Սեյրան Օհանյանը ամփոփել է կատարված աշխատանքները և հանձնաժողովի անդամներին մի շարք հանձնարարականներ է տվել` հետագա աշխատանքներն առավել արդյունավետ և պատշաճ իրականացնելու համար: Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնաժողովի մի շարք անդամների` ակտիվ գործունեություն ծավալելու համար պարգևատրել է գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և նվերներով:

This year’s final stage of annual meetings of the panel dealing with Armenian prisoners of war, hostages and missing people
18 December, 2014 00:00Today, this year’s final stage of annual meetings of the panel dealing with Armenian prisoners of war, hostages and missing people was held in the administrative complex of the Ministry of Defence headed by Chairman of the Committee, RA Defence Minister Seyran Ohanyan.
In his opening speech the Minister of Defence noted that during 2014, intense works have been carried out for the repatriation of prisoners of war. The Minister stated that Armenia has always been active in the process of repatriation of prisoners and in assisting the families of missing people. During the meeting the committee members presented the events and programs conducted in 2014, and delivered their recommendations. The main working directions for 2015 have also been indicated. Mr. Seyran Ohanyan summarized the implemented works and gave a set of instructions to the committee members, in order for them to be more efficient in their future works. At the end of the session, Defence Minister Seyran Ohanyan awarded several members of the committee with administrative medals, certificates and valuable gifts for their diligent activities.