Տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի 2014թ. ամփոփիչ նիստը
18 Դեկտեմբերի, 2014 00:00
ՊՆ վարչական համալիրում դեկտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը` հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բացման խոսքում նշել է, որ գերիների հայրենադարձման առումով 2014թ. եղել է լարված աշխատանքային տարի: Նախարարը փաստել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մշտապես ակտիվ ու նախաձեռնող է գերիներին հայրենադարձելու և անհայտ կորածների ընտանիքներին օգնություն ցուցաբերելու հարցում: Հանդիպման ընթացքում հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են 2014թ. ընթացքում իրականացված միջոցառումներն ու ծրագրերը, հանդես եկել առաջարկություններով: Նախանշվել են նաև 2015 թվականի աշխատանքային հիմնական ուղղությունները: Սեյրան Օհանյանը ամփոփել է կատարված աշխատանքները և հանձնաժողովի անդամներին մի շարք հանձնարարականներ է տվել` հետագա աշխատանքներն առավել արդյունավետ և պատշաճ իրականացնելու համար: Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնաժողովի մի շարք անդամների` ակտիվ գործունեություն ծավալելու համար պարգևատրել է գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և նվերներով:

Состоялось итоговое заседание 2014 г. Комиссии РА по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших
18 Декабря, 2014 00:00
18 декабря в административном комплексе МОсостоялось заседание Комиссии по делам военнопленных, пропавших без вести и заложников под руководством министра обороны РА, председателя Комиссии Сейрана Оганяна.
Глава оборонного ведомства, открывая заседание, отметил, что уходящий год был напряженным рабочим годом в плане репатриации пленных. Министр констатировал, что Республика Армения всегда активна и инициативна в вопросах репатриации пленных и оказания помощи семьям без вести пропавших. В ходе заседания члены комиссии представили реализованные за 2014 год программы и мероприятия и выступили с предложениями. Были также обозначены основные направления работ в 2015 году. Сейран Оганян подвел итоги проделанных работ и дал ряд указаний членам Комиссии для того, чтобы ихдальнейшая работа была наиболее эффективной и реализованнойнадлежащим образом. В конце заседания за активное осуществление работ министр обороны наградил ряд членов комиссии ведомственными медалями, дипломами и подарками.