Ամփոփվել են «Միասնություն 2014» զորավարժությունների արդյունքները
Նոյեմբերի 27-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվեցին հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագրի շրջանակում նոյեմբերին անցկացված ՀՀ և ԼՂՀ անվտանգության ապահովման «Միասնություն 2014» օպերատիվ-մարտավարական զորավարժությունների արդյունքները:
Խորհրդակցությանը ներկա էին հայկական երկու հանրապետությունների բանակային զորամիավորումերի, պաշտպանական շրջանների, զորամասերի հրամանատարներ և այլ բարձրաստիճան զինվորականներ: Խորհրդակցության ընթացքում զորավարժությունների արդյունքների ամփոփիչ զեկույցներով հանդես եկան ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանը: Քննարկվեցին զորավարժությունների ընթացքում արձանագրված թերություններն ու բացթողումները, մատնանշվեցին դրանց շտկման ուղիները: Վերհանված խնդիրների քննարկումից հետո վերադաս հրամանատարության կողմից տրվեցին համապատասխան հանձնարարականներ: Խորհրդակցությունն ամփոփեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Փորձի փոխանակման և համադրման տեսանկյունից կայացած համարելով զորավարժությունները` պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հորդորեց ներկաներին հետևություններ անել գրանցված արդյունքներից և տվեց համապատասխան հանձնարարականներ: «Միասնություն 2014» օպերատիվ-մարտավարական զորավարժությունների ընթացքում աչքի ընկած մի խումբ զինծառայողներ արժանացան պարգևների:

Подведены итоги оперативно-тактических учений «Единство 2014»
27 ноября в административном комплексе МՕ РА состоялось совещание, в ходе которого были подведены итоги проведённых в рамкахпрограммы военного сотрудничества между двумя армянскими государствами на 2014 годв ноябре оперативно-тактических учений «Единство 2014», направленных на обеспечение безопасности РА и НКР.
На совещании присутствовали командиры армейских войсковых соединений, оборонительных районов и войсковых частей и другие высокопоставленные военные двух армянских государств. В ходе совещания с итоговыми докладами по результатам учений выступили начальник Генерального штаба ВС РА генерал-полковник Юрий Хачатуров и начальник Оперативного управления ГШ ВС РА генерал-майор Артак Давтян. Были обсуждены зафиксированные в ходе учений недочёты и упущения, указаны пути их исправления. После обсуждения выявленных проблем вышестоящим командованием были даны соответствующие поручения. Итоги совещания подвёл министр обороны РА Сейран Оганян. С точки зрения обмена и сопоставления опыта квалифицировав учения как состоявшиеся, руководитель оборонного ведомства призвал присутствующих сделать выводы из зафиксированных результатов и дал соответствующие поручения. Группа военнослужащих, отличившихся в ходе оперативно-тактических учений «Единство 2014», была удостоена наград.