ՀՀ պաշտպանության նախարարի հերթական աշխատանքային շրջայցը
21 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հերթական աշխատանքային շրջայցն է կատարել 2-րդ բանակային զորամիավորման մի շարք զորամասեր:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ուղեկցել են ՀՀ ՊՆ աշխատակազմի ղեկավար Գառնիկ Հայրապետյանը, ՀՀ ՊՆ կապիտալ շինարարության և զորքերի բնակավորման վարչության պետ Աշոտ Գրիգորյանը, բանակային զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Պողոս Պողոսյանը, Գեղարքունիքի մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանը և այլք:
Աշխատանքային այցի շրջանակում պաշտպանության նախարարը հանդիպել է զորամասերի անձնակազմերի հետ, հետաքրքրվել զինծառայողների առօրյայով, սոցիալ-կենցաղային պայմաններով:
Այցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղում ծանոթացել է զորամասերի բարեկարգմանն ուղղված լայնածավալ կապիտալ շինարարական աշխատանքներին, մասնակցել է զորամասերից մեկի նոր բուժկետի բացման արարողությանը: Առանձնակի ուշադրության են արժանացել զինվորական ստորաբաժանումներում օժանդակ կառույցների` ճաշարանների, բուժկետների, պահակատների և նմանաբնույթ նոր շինությունների կառուցման ու նորոգման աշխատանքները:
Ընդհանուր առմամբ այցի նպատակը զինծառայողների մարտական պատրաստականության աստիճանի բարձրացմանը միտված համալիր միջոցառումների շրջանակում զինծառայողների ծառայողական պարտականությունների կատարմանը, զորամասերում իրակացված շինարարական աշխատանքներին անմիջականանորեն ծանոթանալը, ինչպես նաև ներկա մարտահրավերների պայմաններում սպաներին և զինվորներին ևս մեկ անգամ զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումները, վերջին ժամանակահատվածում հայկական զինուժի կողմից հակառակորդին տրված արժանի հակահարվածներն ու հայոց բանակի առջև ծառացած խնդիրները ներկայացնելն էր:
Աշխատանքային այցի շրջանակում որպես զինվորական պատվի, փառքի և արիության խորհրդանիշ` բանակային զորամիավորման զրահատանկային զորամասերից մեկին հանդիսավոր կերպով հանձնվել է մարտական դրոշ:

Another work trip for the RA Minister of Defence
On October 21, RA Defence Minister Seyran Ohanyan went on a work trip to visit several military units of the 2nd Army Corps.
The Minister of Defence was accompanied by the RA MoD Chief of Staff Garnik Hayrapetyan, the RA MoD capital construction and quartering of soldiers department head Ashot Grigoryan, Army Corps Commander, Major-General Poghos Poghosyan, Governor of Gegharkunik Rafik Grigoryan and others. Within the framework of the work trip, the Defence Minister met with the personnel of the military units, inquired about the daily activities of the servicemen, as well as the social and living conditions. During his visit, Minister Ohanyan acquainted himself with the thorough construction works aimed at the improvement of military units and also took part in the opening ceremony of the new health clinic in one of the military units. Particular attention was given to the construction and renovation works on the ancillary structures within the military subdivisions, such as kitchens, health clinics, watch houses and other similar facilities. The main objective of the visit was to increase the level of preparedness of conscript soldiers by familiarizing with their military service obligations and the implemented construction works within the military units, and also to present the current reforms of the Armed Forces, the recent counter attacks against the enemy and the issues faced by the Armenian Army. As a symbol of military honour, glory and courage, the military flag was handed to one of the panzer units of the army corps.