14 Հոկտեմբերի, 2014 00:00Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարների կողմից հաստատված երկկողմ համագործակցության 2014թ. պլանի համաձայն` ս.թ. հոկտեմբերի 13-ին Հայաստան է ժամանել ՌԴ զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Յու.Ստավիցկու գլխավորած պատվիրակությունը` ինժեներական ապահովման ոլորտում աշխատանքային քննարկումներին մասնակցելու և ՀՀ ԶՈՒ ինժեներական զորամասեր այցելելու նպատակով: Պատվիրակության այցը կավարտվի ս.թ. հոկտեմբերի 15-ին:
Հոկտեմբերի 14-ից 17-ը Հայաստանում է գտնվելու նաև Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորքերի վարչության աշխատանքային խումբը` ՌՔԿՊ ոլորտում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի քննարկան նպատակով:

Согласно утверждённому министрами обороны Республики Армения и Российской Федерации плану двустороннего сотрудничества на 2014 год 13 октября с.г. в Армению прибыла делегация, возглавляемая начальником инженерных войск ВС РФ генерал-лейтенантом Ю. Ставицким для участия в рабочих обсуждениях вопросов инженерного обеспечения и для посещения инженерныхв/ч ВС РА. Визит делегации завершится 15 октября с.г..
С 14 по 17 октября в Армении будет находиться также рабочая группаУправления радиационной, химической и биологической защиты ВС РФ для обсуждения вопросов, представляющих взаимный интерес.