10 Սեպտեմբերի, 2014 00:00Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար պարոն Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆֆերնին և դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Էնթոնի Սեբոին:
Գնդապետ Սեբոն Սեյրան Օհանյանին է հանձնել ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղար Չակ Հեյգլի կողմից ՀՀ պաշտպանության նախարարին հասցեագրված երաշխավորման նամակը, որով ներկայացվում է Հայաստանում ռազմական կցորդի պաշտոնավարման լիազորությունների շրջանակը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը և դեսպան Հեֆֆերնը քննարկել են նաև հայ-ամերիկյան երկկողմ, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի ձևաչափով պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես` Ուելսի գագաթաժողովի ընթացքում ՆԱՏՕ-ի կողմից նախաձեռնած գործընկերների հետ համագործակցության և փոխգործակցելիության զարգացման նոր հարթակի շրջանակներում:
Դեսպան Հեֆֆերնը հավաստիացրել է, որ ամերիկյան կողմը շարունակելու է զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Հայաստանի հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող այլ հարցեր:

10 Сентября, 2014 00:00 Министр обороны РА господин Сейран Оганян 10 сентября принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в РА Джона Хефферна и новоназначенного военного атташе посольства полковника Энтони Себо.
Полковник Себо передал Сейрану Оганяну рекомендательное письмо министра (секретаря) обороны США Чака Хейгла, адресованное министру обороны РА, в котором представлены рамки полномочий военного атташе США в Армении.
В ходе встречи министр обороны РА и посол Хефферн обсудили также армяно-американские двусторонние отношения, а также вопросы оборонного сотрудничества в формате НАТО, в частности, в рамках новой платформы развития взаимодействия и сотрудничества между партнерами НАТО, инициированной в ходе саммита НАТО в Уэльсе.
Посол Хефферн заверил, что американская сторона продолжит развивать сотрудничество с Арменией во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
В ходе встречи стороны обсудили также другие вопросы двустороннего сотрудничества и региональной безопасности.