Պաշտոնական այցով Հայաստանում է Կանզասի ազգային գվարդիայի պատվիրակությունը
Հայաստան-Կանզաս Նահանգային գործընկերության ծրագրի շրջանակներում ս.թ. օգոստոսի 11-ից 15-ը պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է ԱՄՆ Կանզասի ազգային գվարդիայի ռազմաօդային ուժերի հրամանատար-ադյուտանտ գեներալի օգնական, բրիգադի գեներալ Բրեդլի Լինկը:
Այցի ընթացքում բրիգադի գեներալ Բրեդլի Լինկին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Տեղի են ունեցել նաև բրիգադի գեներալ Լինկի հանդիպումները ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ս.Գալստյանի և ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Կ.Խաչատրյանի հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Կանզաս Նահանգային գործընկերության ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի և Կանզասի ազգային գվարդիայի միջև համագործակցությանը և դրա հետագա ընդլայնմանն առնչվող հարցեր: Կայացել են նաև Կանզասի ազգային գվարդիայի ռազմաօդային ուժերի հրամանատարի այցերը ՀՀ ՊՆ մարշալ Ա.Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն ինստիտուտ և ՀՀ ՊՆ ենթասպաների դպրոց: Ս.թ. օգոստոսի 14-ին բրիգադի գեներալ Բ.Լինկը մասնակցելու է Սյունիքի մարզի Դարբաս գյուղի հիվանդանոցի և դպրոցի վերաբացման արարողությանը, որը վերանորոգվել է Կանզասի ազգային գվարդիայի ինժեներական ծառայության միջոցով: Նշված աշխատանքների իրականացման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն որոշակի օժանդակություն է ցուցաբերել տրանսպորտային փոխադրումների իրականացման ուղղությամբ:

В Армении с официальным визитом находится делегация Национальной гвардии Канзаса
В рамках сотрудничества Армения-штат Канзас 11-15 августа в Армении с официальным визитом находится командующий военно-воздушными силами Национальной гвардии Канзаса (США), помощник адъютант-генерала бригадный генерал Брэдли Линк.
В рамках визита бригадного генерала Брэдли Линка принял первый заместитель министра обороны РА Давид Тоноян. Состоялись также встречи бригадного генерала Линка с заместителем начальника Генштаба ВС РА генерал-лейтенантом Степаном Галстяном и начальником военно-медицинского управления ВС РА полковником Камавором Хачатряном. Во время встреч обсуждались вопросы, касающиеся дальнейшего расширения сотрудничества ВС Армении и Национальной гвардии Канзасав рамках программы сотрудничества штат Канзас-Армения. Состоялись также визиты помощника командующего ВВС Национальной гвардии Канзаса, помощника адъютант-генерала в авиационный институт МО РА им. Ханперянца и школу младших офицеров МО РА. 14 августа с.г. бригадный генерал Брэдли Линк примет участие в церемонии открытия больницы и школы в с. Дарбас Сюникского марза (области), которые были отремонтированы на средства инженерной службы Национальной гвардии Канзаса. В ходе осуществления указанных работ МО РА оказало определенное содействие в плане транспортных перевозок.