Հայաստանում էր ԱՄՆ և Մեծ Բրիտանիայի համատեղ խորհրդատվական խումբը
Հունիսի 2-ից 7-ը Երևանում էր գտնվում Հայաստանի Հանրապետությունում պաշտպանության ռազմավարական երկրորդ վերանայմանն աջակցող ԱՄՆ և Մեծ Բրիտանիայի համատեղ խորհրդատվական խումբը:
Այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարության համապատասխան մասնագետների հետ հանդիպումների ժամանակ քննարկվել է ռազմավարական վերանայման շրջանակներում պլանավորման նկատառումների մշակման մեթոդաբանությունը: Այցի արդյունքներն ամփոփելու և փորձագիտական աջակցության հետագա ուղղությունները նախանշելու նպատակով հունիսի 6-ին խորհրդատվական խմբին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական երկրորդ վերանայման գործընթացն իրականացվելու է մինչև 2015թ. ավարտը և նպատակաուղղված է անվտանգության միջավայրի համակողմանի գնահատման, սպառնալիքների չեզոքացման եղանակների բացահայտման, անհրաժեշտ ռեսուրսների պլանավորման և դրանց գործադրման ուղիների որոշման միջոցով մինչև 2020թ. ՀՀ պաշտպանության և անվտանգության համակարգի կայուն զարգացմանը:

В Армении находилась совместная консультативная группа США и Великобритании
7 Июня, 2014 00:00В Ереване со 2 по 7 июня находилась совместная консультативная группа США и Великобритании, содействующая второму стратегическому пересмотру обороны Республики Армения.
В ходе визита члены группы обсудили с соответствующими специалистами министерства обороны методику разработки планирования пересмотра.
С целью подведения итогов визита и определения дальнейших путей экспертного содействия 6 июня консультативную группу принял первый заместитель министра обороны Давид Тоноян.
Второй этап стратегического пересмотра обороны РА продлится до конца 2015 г. и нацелен на всестороннюю оценку ситуации, выявление путей нейтрализации угроз, планирование необходимых ресурсов и посредством определения путей их использования обеспечить стабильное развитие системы обороны и безопасности РА до 2020 г.