14 Մայիսի, 2014 00:00Մայիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ի.Վոլինկինին` ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդի ներկայացման կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորեց նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գեներալ-մայոր Ս.Իշչենկոյին` Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրման առիթով և շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ-ում իր առաքելությունն ավարտած ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Ա.Լոբովին:
Նույն օրը գեներալ-մայոր Ս.Իշչենկոյին ընդունեցին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յու.Խաչատուրովը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին հայ-ռուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև նախանշվեցին հետագա զարգացման ուղիները:

Meeting in the ARM MoD
14 May, 2014 00:00On May 14, The Minister of Defence of the Republic of Armenia, Seyran Ohanyan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Russian Federation to Armenia I.Volynkin for the presentation of the newly appointed military attaché at the Embassy of the Russian Federation in the Republic of Armenia.
The ARM Defence Minister congratulated the newly appointed military attache Major General S. Ischenko on the occasion of accreditation in the Republic of Armenia and expressed his gratitude to the former military attaché Colonel A. Lobov on completing his military and diplomatic mission in Armenia.
On the same day, Major-General S.Ischenko was received by the Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Colonel-General Yuri Khachaturov and the First Deputy Defence Minister of D.Tonoyan.
During the meetings, sides discussed the issues of the Armenian-Russian bilateral military cooperation, as well as outlined the directions of development in the future.