14 Մայիսի, 2014 00:00Մայիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ի.Վոլինկինին` ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդի ներկայացման կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորեց նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գեներալ-մայոր Ս.Իշչենկոյին` Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրման առիթով և շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ-ում իր առաքելությունն ավարտած ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Ա.Լոբովին:
Նույն օրը գեներալ-մայոր Ս.Իշչենկոյին ընդունեցին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յու.Խաչատուրովը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին հայ-ռուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև նախանշվեցին հետագա զարգացման ուղիները:

14 мая 2014 года Министр обороны Республики Армения С.Оганян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации И.Волынкина по случаю представления вновь назначенного военного и военно-воздушного атташе при Посольстве Российской Федерации в Республике Армения.
Министр обороны Республики Армения поздравил военного и военно-воздушного атташе при Посольстве РФ в РА генерал-майора С.Ищенко в связи с аккредитацией в Республике Армения и поблагодарил завершившего свою военно-дипломатическую миссию в Армении полковника А.Лобова. В тот же день генерал-майора С.Ищенко приняли Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения генерал-полковник Ю.Хачатуров и Первый заместитель Министра обороны Республики Армения Д.Тоноян. В ходе встреч были обсуждены текущие вопросы армяно-российского двустороннего военного сотрудничества, а также намечены пути их перспективного развития.