16 Ապրիլի, 2014 00:00
Ապրիլի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Անջելո Գնեդինգերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգությանը, հայ-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում հրադադարի խախտումներին, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցերին: ՀՀ պաշտպանության նախարարը մտահոգություն է հայտնել, որ ԵՍԶՈՒ պայմանագիրը և Վիեննայի 2011թ. փաստաթուղթը չեն հանդիսանում զսպող գործոններ, ինչը հանգեցնում է սպառազինությունների մրցավազքի: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումների ուղղությամբ ԵԱՀԿ շրջանակներում իրականացվող մարդու իրավունքների, բարեվարքության, թափանցիկության, բանակ-հասարակություն կապի և այլ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

16 April, 2014 00:00
On April 16, the ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received a delegation headed by the Ambassador Angelo Gnaedinger, the Special Representative of the Swiss OSCE Chairmanship for the South Caucasus.
The parties reflected on regional security, ceasefire violations on the contact line between the Armenian and Azerbaijani forces, and the issues of Nagorno Karabakh conflict settlement process within the framework of the OSCE Minsk group. The ARM Defense Minister expressed his concerns over arms race in the region on the fact that the Armed Forces in Europe Treaty and 2011 Vienna document do not serve as restraining factors, which results in the arms race. During the meeting the parties also touched upon the issues related to human rights, building integrity, transparency, army-society relations and other projects within the frame of defence reforms carried out in Armenia within OSCE.