Սեյրան Օհանյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել հակաօդային պաշտպանության զորամասեր
7 Ապրիլի, 2014 00:00Ապրիլի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը հերթական աշխատանքային շրջայցն է կատարել ՀՀ ԶՈՒ ռազմաօդային ուժերի հակաօդային պաշտպանության մի քանի զորամասեր։
Սեյրան Օհանյանին ուղեկցել են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ստեփան Գալստյանը, բարձրաստիճան զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Աշխատանքային այցի շրջանակում Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է զորամասերի անձնակազմերի հետ, հետաքրքրվել զորամասերում տիրող բարոյահոգեբանական մթնոլորտով, զինծառայողների առօրյայով և սոցիալ-կենցաղային պայմաններով, ստուգել զինծառայողների մարտական պատրաստականությունը, առկա զինտեխնիկայի վիճակը, զրուցել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ:
Այցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղում ծանոթացել է զորամասերի բարեկարգմանն ուղղված լայնածավալ կապիտալ շինարարական աշխատանքներին, եղել է զորանոցներում: Առանձնակի ուշադրության են արժանացել ստորաբաժանումներում օժանդակ կառույցների` զորանոցների, լսարանների, ճաշարանների, աշխատասենյակների կապիտալ նորոգման և նմանաբնույթ նոր շինությունների կառուցման աշխատանքները: Կառուցվող նոր շինություններն իրենց հնարավորություններով ու համալրվածությամբ եզակի են ամբողջ աշխարհի զինված ուժերում: Այս առումով Սեյրան Օհանյանը հավաստիացրել է, որ զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային խնդիրները մշտապես գտնվում են պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում:
Կարևորելով հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների դերը երկրի խաղաղության պահպանման ու անվտանգության ապահովման գործում և պլանավորված աշխատանքներն առավել արդյունավետ իրականացնելու նպատակով Սեյրան Օհանյանը մի շարք ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել զորամասերի հրամանատարական կազմին։

7 April, 2014 00:00On April 7, the acting Minister of Defense of the Republic of Armena Seyran Ohanyan visited a number of air defence military units of the military air forces of the AAF.
S.Ohanyan was accompanied by the Deputy Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Stepan Galstyan, senior military and civil servants. Within the frame of the working visit, S. Ohanyan met with the personnel of military units and servicemen engaged in combat duty, and talked about the moral and psychological atmosphere in the units, social conditions of servicemen, combat readiness and the current condition of the military equipment. During the visit, ARM Defense Minister got briefed on the the large-scale capital construction activities aimed at the improvement of the military units. Particular attention was paid to the work carried out on the overhaul subsidiary unit buildings - barracks, classrooms, dining room, study and construction of new buildings of this type. The new buildings constructed in the unit, with its capabilities and equipment, are unique in the armed forces of the world. In this regard, Seyran Ohanyan assured that the social and domestic issues of the servicemen are always in the spotlight of Defence Ministry. Pointing out the important role of air defense units in maintaining peace and security of the country and to make the best of the planned activities, S. Ohanyan gave a number of instructions and tasks to the commanders of the military units.