ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոց
Հունվարի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը «ԻԴԵԱ» բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր, բարերար Ռուբեն Վարդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոց, հանդիպել դպրոցի ուսուցչական կազմի և աշակերտների հետ:
Այցելությանը մասնակցել են նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի խորհրդական, գեներալ-լեյտենանտ Մուրազ Սարգսյանը, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ: Սեյրան Օհանյանը և Ռուբեն Վարդանյանը եղել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության օժանդակությամբ դպրոցում ստեղծված վիրտուալ հրաձգարանում, ռազմամարզական և խաղային հրապարակներում, ինչպես նաև նախնական զինվորական պատրաստության կաբինետում, որը կրում է դպրոցի շրջանավարտ, Արցախյան պատերազմի հերոս Դավիթ Սարապյանի անունը: Հյուրերը հետևել են դպրոցի աշակերտների միջև վիրտուալ հրաձգարանում կազմակերպված մրցույթին: Աշակերտները հյուրերի համար նաև Հայոց բանակին նվիրված երաժշտական ներկայացում էին պատրաստել: Ներկայացման ավարտին ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը հակառակորդի դիվերսիոն խմբի հետ մարտի ժամանակ արիաբար զոհված կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանի հիշատակը: «Դիրքում կանգնած, ինը հոգուց բաղկացած հասարակ ստորաբաժանումը հետ է մղել Ադրբեջանի հատուկ նշանակության ստորաբաժանման երկու խմբերի` շուրջ 30 հոգու: Մի՞թե սա հերոսություն չէ»,- որոշ մանրամասներ ներկայացնելով դիվերսիոն խմբերին ետ շպրտելու գործողության մասին` ընդգծել է Սեյրան Օհանյանը:

21 January, 2014 00:00On January 21 Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan and founder of IDeA Charitable Foundation, philanthropist Ruben Vardanyan visited N 20 Yerevan school named after John Kirakossian, meet the teachers and students.
The meeting was attended by the first Deputy Minister of Defence Davit Tonoyan, the advisor of the Minister of Defence Lieutenant General Muraz Sargsyan and other high-ranking officers.
Seyran Ohanyan and Ruben Vardanyan visited the virtual shooting range and military grounds, gym and playgrounds established with the support of the Defense Ministry as well as the study of basic military training named in honor of the school graduate, hero of Artsakh war Davit Sarapyan. A contest was held among the pupils of the school in the virtual shooting range.
The pupils were prepared a musical performance dedicated to the Armenian Army for the guests. At the end of the performance, all of them reverenced a one-minute silence in memory of junior sergeant Armen Hovhannisyan who was killed during the fight with Azerbaijani subversive groups in Arstakh on the night of January 19 and morning of January 20.
“The common subdivision consisting of 9 people standing in the position resisted 2 special mission units of Azerbaijan, around 30 people. Isn’t it heroism?", said the Minister presenting some details of the action of subversive groups which were thrown back.