20 Նոյեմբերի, 2013 00:00ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով նոյեմբերի 20-ին Մոսկվա է մեկնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նիստի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարն երկկողմ հանդիպումներ կունենա ԱՊՀ մասնակից պետությունների իր գործընկերների հետ, որոնց ընթացքում կքննարկվեն ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հիմնահարցեր, ինչպես նաև կամփոփվեն պաշտպանական գերատեսչությունների գործունեության ընթացիկ տարվա արդյունքներն ու կստորագրվեն 2014թ. երկկողմ համագործակցության պլանները:

Delegation, headed by the ARM Minister of Defence, left for Moscow
20 November, 2013 00:00On November 20 the delegation headed by the ARM Defence Minister Seyran Ohanyan left for Moscow to attend the regular session of the CIS Council of Defence Ministers.
On the sidelines of the session, ARM Defence Minister will have bilateral meetings with his counterparts from the CIS member states to discuss issues of military and military-technical cooperation as well as to sum up the outcomes of activities by defence agencies this year and to sign bilateral cooperation plans for 2014.