Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հեռանկարները
9 Նոյեմբերի, 2013 00:00Ս.թ. նոյեմբերի 8-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է Երևանում ընթացող նիստի շրջանակներում Հայաստան ժամանած հայ-իրաքյան միջկառավարական հանձնաժողովի անդամ, Իրաքի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ, ռազմաօդային ուժերի գեներալ Նադիմ Ալ-Աջվադիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում, որին մասնակցում էին նաև ՀՀ ԶՈՒ բարձրաստիճան զինվորականներ, քննարկվել են երկու երկրների միջև պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հեռանկարները, այդ թվում՝ ռազմական կրթության, վարժանքի, ռազմական արդյունաբերության և ռազմաօդային ուժերի բնագավառներում:

Обсуждены перспективы сотрудничества в оборонной сфере
9 Ноября, 2013 00:008 ноября в административном комплексе МО РА 1-ый замминистра Д.Тоноян встретился с членом армяно-иракской межправительственной комиссии, представителем Министерства обороны Республики Ирак, генералом военно-воздушных сил Надимом Аль-Аджвади.
В ходе встречи, на которой участвовали также высокопоставленные военные ВС РА, были обсуждены перспективы сотрудничества между двумя странами в оборонной сфере, в том числе в сферах военного образования, тренировок, военной промышленности и военно-воздушных сил.