Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան
29 Հոկտեմբերի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի հրավերով ս.թ. հոկտեմբերի 28-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Դիմիտրիս Ավրամոպուլոսի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի ունեցած պաշտոնական դիմավորման արարողությունից հետո տեղի է ունեցել առանձնազրույց երկու երկրների պաշտպանության նախարարների միջև, այնուհետև` հանդիպում ընդլայնված կազմով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական երկկողմ ռազմական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը երկուստեք բարձր են գնահատել Հայաստանի և Հունաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների միջև առկա համագործակցության բարձր մակարդակը, ինչի խոսուն վկայությունն է գրեթե ամբողջությամբ իրականացված երկկողմ ռազմական համագործակցության 2013թ. ծրագիրը և Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի ու պաշտպանության նախարարի իրար հաջորդող այցերը Հայաստան:
Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է նաև Հայոց Մեծ Եղեռնի հուշահամալիր և ծաղկեպսակ դրել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:

29 October, 2013 00:00On 28 October a delegation headed by Minister of National Defence of the Hellenic Republic Dimitris Avramopoulos paid an official two-day visit to Armenia upon invitation from Minister of Defence of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan.
An official welcoming ceremony was held at the administrative complex of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, after which a private meeting took place between the defence ministers of the two countries, followed by an extended meeting between the delegations.
During the meeting the parties discussed issues related to Armenia-Greece bilateral military cooperation, as well as regional and international security. Both parties highly valued the extent of the existing cooperation between defence departments of Armenia and Greece, as evidenced by the near completion of the 2013 bilateral military cooperation action plan, as well as the subsequent visits of the Chief of General Staff and the Minister of National Defence of Greece to Armenia.
The delegation headed by the Minister of National Defence of the Hellenic Republic also visited the Armenian Genocide Memorial and laid a wreath to commemorate victims of the Armenian Genocide.