Սեյրան Օհանյանը ընդունել է ՌԴ ՌՏՀԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Ֆոմինի գլխավորած պատվիրակությանը
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ընդունել է եռօրյա այցով օգոստոսի 13-ին Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության ռազմատեխնիկական համագործակցության գծով դաշնային գործընկալության տնօրեն Ալեքսանդր Ֆոմինի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ներկա էին նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ալիկ Միրզաբեկյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցության և պայմանագրաիրավական բազայի զարգացմանը վերաբերվող մի շարք հարցեր: Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել Հայաստանի Հանրապետության տարածքում տեխնիկայի և սպառազինության վերանորոգման ու սպասարկման համար նախատեսված սերտիֆիկացված սպասակման կենտրոններ ստեղծելու վերաբերյալ:

С.Оганян принял делегацию во главе с директором ФАВТС РФ А.Фоминым
14 Августа, 2013 00:0013 августа министр обороны РА Сейран Оганян принял прибывшую с трехдневным визитом делегацию во главе с директором Федерального Агентства РФ по военно-техническому сотрудничеству Александром Фоминым. На встрече также присутствовали 1-ый замминистра Д.Тоноян, замминистра А.Мирзабекян.
Во время встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся военно-техническому сотрудничеству и развитию договорно-правовой базы. Были достигнуты договоренности о создании сертифицированных центров обслуживания, предназначенных для ремонта и обслуживания техники и вооружений на территории Республики Армения.