Սեյրան Օհանյանի այցը հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի
24 Հուլիսի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը հուլիսի 23-ից 24-ը այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է հայ-ադրբեջանական սահմանագծում տեղակայված մարտական հենակետերում, ծանոթացել մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների պատրաստության և բարոյահոգեբանական վիճակին, ստուգել պաշտպանական և ինժեներական կառույցների հյուսալիությունը:
Նախարարն այցելել է նորակառույց պաշտպանական շինություններ, ծանոթացել զորամասերի շինարարական ու կառուցապատման աշխատանքներին: Ս.Օհանյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել բանակային զորամիավորման և ենթակա զորամասերի հրամանատարության հետ, տվել է հանձնարարականներ և ճշգրտել դրանց իրականացման ժամանակացույցը: Նա նաև առանձնազրույցներ է ունեցել զինծառայողների և սպաների հետ: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ բանակում դրական միտումներ են արձանագրվել` կապված զինվորների ֆիզիկական և հոգևոր պաշտպանվածության հետ, զգալիորեն բարելավվել են զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանները: Իսկ իրականացված շինարարական աշխատանքների արդյունքում բարելավվել են նաև զորանոցների կենցաղային և սանիտարահիգիենիկ պայմանները:

С.Оганян посетил юго-восточную пограничную зону республики
24 Июля, 2013 00:00Министр обороны РА С.Оганян посетил юго-восточную пограничную зону республики с 23 по 24 июля. Руководитель оборонного ведомства был в боевых опорных точках на армяно-азербайджанской приграничной линии, ознакомился с подготовкой и морально-психологоческим состоянием военнослужащих, осуществляющих боевое дежурство, проверил надежность оборонных и инженерных сооружений.
Министр посетил новостроенные оборонные постройки, ознакомился со строительными работами воинских частей. С.Оганян провел рабочее совещание с командованием армейского воинского об’единения и подчиненных воинских частей, дал поручения и уточнил график их осуществления. Он также побеседовал с военнослужащими и офицерами. Министр с удовлетворением отметил, что в армии зарегистрированы положительные тенденции, связанные с физической и духовной защищенностью солдат, значительно улучшились социально-бытовые условия военнослужащих. А в результате проведенных строительных работ улучшились также бытовые и санитарно-гигиенические условия казарм.