7 Հոկտեմբերի, 2013 00:00
2013թ. հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունեց Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության պատվիրակության ղեկավար, պարոն Լորենցո Կարաֆիին` առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ, ինչպես նաև պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար Սարա Էպրեխտին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ համագործակցությանը, սահմանամերձ շրջաններում ԿԽՄԿ կողմից իրականացվող աշխատանքներին, ինչպես նաև ռազմագերիների խնդիրներին վերաբերվող հարցեր: Մասնավորապես, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներին կոչ արեց ավելի ակտիվ գործունեություն ծավալել Ադրբեջանում գերության մեջ պահվող ՀՀ քաղաքացի Հակոբ Ինջիղուլյանին վերաբերող հարցում և առավել հաճախակի այցելություններ կատարել վերջինիս: Պարոն Դ.Տոնոյանը բարձր գնահատեց պաշտոնավարման ընթացքում պարոն Կարաֆիի գործունեությունը, իսկ պատվիրակության նորանշանակ ղեկավարին մաղթեց արգասաբեր աշխատանք հետագա առաքելությունն իրականցնելու ընթացքում:

7 Октября, 2013 00:007-го октября 1-ый замминистра обороны РА Д.Тоноян принял руководителя делегации Международной организации Красного Креста в Армении Лоренцо Карафи в связи с завершением его миссии, а также новоназначенного руководителя делегации Сару Эпрехт.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с двусторонним сотрудничеством, осуществляемыми работами МОКК в приграничных районах, а также с военнопленными. В частности, 1-ый замминистра призвал представителей МОКК действовать более активно в вопросе гражданина РА Акопа Инджигуляна и более часто посещать его.
Господин Д.Тоноян высоко оценил деятельность г-на Карафи во время его пребывания на этом посту, а новоназначенному руководителю пожелал плодотворной работы во время ее миссии.